Viharkárok országszerte.

Tetemes károkat okozott országszerte a szerda esti vihar. Leginkább Hajdú-Bihar, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Borsod-Abaúj-Zemplén és Somogy megyét sújtotta az orkánszerű szél és a heves eső. Több mint kétezer-ötszáz ház károsodott, Berettyóújfaluban kéményeket döntött le a vihar (képünkön tűzoltók dolgoznak a kármentesítésen). Hosszúpályiban a település csaknem összes épületét megrongálta az ítéletidő, sok faluban megszűnt az áram- és az ivóvíz-szolgáltatás. Csengeren több középületben keletkeztek komoly károk, többek közt megrongálódott a Makovecz Imre tervei alapján készült sportcsarnok is. Borsodban a belvíz okoz gondot. Az elárasztott falvakban homokzsákokkal védekeznek. A Belügyminisztérium tegnap közleményben ígérte meg az érintetteknek, hogy anyagi segítséget nyújt a helyreállításhoz. Részletek a 16. oldalon

MN
2005. 05. 19. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.