Jelenleg a magyar állam pénzügyi válságban van – értékelte hazánk gazdasági helyzetét Matolcsy György, a Polgári Magyarországért Alapítvány elnöke a Gazdasági stratégia 2006 című hét végi konferencián. Az Orbán-kormány gazdasági minisztere úgy tartja: a válság megjelenik az államháztartás és a folyó fizetési mérleg egyidejű hiányában, amelynek mértéke a 25 európai uniós tagállam közül nálunk a legmagasabb. Matolcsy a pénzügyi válság jeleként értékelte azt, hogy a gazdák nem kapták meg jogosan járó pénzüket, a kormány visszatartja az áfát, az önkormányzatok napi gazdálkodási gondokkal küzdenek, miközben növekszik a munkanélküliség. Ez államcsődöt még nem, de közgazdasági szempontból válságot jelent, amelyet a kormány hibasorozata idézett elő – fogalmazott Matolcsy, hozzátéve: a helyzetből a kiutat a pénzügyi és gazdasági mozgástér bővítése, a hitelesség visszaállítása és a gyermekvállalási kedv növelése jelenthetné. Varga Mihály, az Országgyűlés költségvetési és pénzügyi bizottságának elnöke úgy fogalmazott: a gazdaság elvesztegetett három évet, amely a hitelesség romlásában és a gyenge teljesítményben mutatkozik meg.
*
Mint mondta, a nem megfelelő teljesítményt jól mutatja, hogy az ország sorra kapja a nemzetközi leminősítéseket, s versenyképességünk folyamatosan romlik. Az Orbán-kormány volt pénzügyminisztere külön hangsúlyozta, hogy 2006-tól fontos feladat lesz a bizalom helyreállítása, a fiskális fegyelem megszilárdítása és a versenyképesség javítása. Ez utóbbira az adócsökkentés látszik a legalkalmasabb eszköznek. A fideszes politikus a további feladatok között említette a munkaadók és munkavállalók közötti konszenzus, valamint és az euró bevezetési feltételeinek megteremtését. A Gazdasági stratégia 2006 konferenciát egyébként a Fidesz polgári kormányzás 2006 munkacsoportja szervezte.
A gazdasági konferencián elhangzottakra Kovács Tibor, az MSZP frakcióvezető-helyettese közleményben reagált. Eszerint a Fidesz továbbra is azt a gyakorlatot követi, hogy a valóságnál roszszabb színben tünteti fel a gazdaságot, s ezzel károkat okoz. Kovács szerint az ellenzéki párt olyan javaslatokat fogalmaz meg, amelyek már megvalósultak, vagy tartalmazza azokat a kormány száz lépés programja.
Gazdasági vészhelyzet. Orbán Viktor, a Fidesz elnöke a kakasdi faluparlamenten úgy fogalmazott, hogy gazdasági vészhelyzet van Magyarországon, amelyen radikális adócsökkentéssel kellene segíteni. A volt miniszterelnök hangsúlyozta: egy polgári kormánynak radikális gazdasági váltást kell majd végrehajtania. Szerinte reformokra van szükség ahhoz, hogy Európa ne maradjon le a globális gazdasági versenyben. – Európa gazdasága csak akkor kerülhet jobb helyzetbe, ha 2008-ig igazi áttörést ér el az adórendszerben, a foglalkoztatottság növelésében, a családok és gyermekek támogatásában, az oktatási és szakképzési rendszerben és az új tagállamok hatékony integrációjában – hangsúlyozta ugyancsak Orbán Viktor egy minapi budapesti gazdasági konferencián.

Karácsony Gergely szerint, ha nem tetszik a Pride, vidd el a gyereked máshova