Felrobbant egy pizzéria szombaton hajnalban Ausztriában, a stájerországi Wagna bei Leibnitzben. Az étterem a detonációtól lángra kapott, és teljesen leégett. Két, négy-öt év közötti kisgyermek meghalt a szerencsétlenségben, heten – köztük egy 18 hónapos csecsemő – pedig súlyosan megsérültek. Utóbbiakat kórházban ápolják. A Graztól körülbelül harminc kilométerre található kistelepülésen bekövetkezett robbanás erejét jól mutatja, hogy nemcsak az étterem, hanem a környékén álló házak is megrongálódtak kisebb-nagyobb mértékben – adta hírül az AP hírügynökség. A helyi rendőrség munkatársai hajnali háromnegyed három körül, a szerencsétlenség után azonnal körülzárták a pizzéria környékét, annak reményében, hátha megtalálják a robbanás okát. A nyomozók eleinte elképzelhetőnek tartották, hogy a tragédiát gázszivárgás okozta. Günter Peterka Wagna bei Leibnitz tűzszerész szakértője viszont tegnap már azt nyilatkozta az osztrák közszolgálati tévének: szinte biztos, hogy az épületet szándékosan röpítették levegőbe. A nyomkereső kutyák ugyanis kimutatták, hogy a helyiségekben benzint locsoltak szét.
Az éttermet üzemeltető 32 éves egyiptomi fiatalember a robbanás idején épp Olaszországban nyaralt. Állítólag sokat veszekedtek a fölöttük lakókkal. Három hete verekedéssé fajult a nézeteltérés, egy embert megkéseltek, és a rendőrök csak figyelmeztető lövéssel, valamint gázspray-vel tudták szétválasztani a haragosokat.
Repülőbaleset az Alpokban. Négy ember életét vesztette, amikor szombaton éjjel lezuhant egy Grazból Salzburgba tartó Katana–40 típusú kisrepülőgép az osztrák Alpokban, az 1700 méter magasan levő Sölk-hágótól öt kilométerre keletre – jelentette az MTI az osztrák közszolgálati rádióra hivatkozva. A mentők a sötétség miatt nem tudtak azonnal a helyszínre sietni.