Hátul a régiós növekedési listán
A magyar gazdaság első negyedéves 2,9 százalékos bővülése elmaradt a régiós országok tegnap közzétett növekedési adataitól: Csehországban éves szinten 4,4 százalékkal bővült a gazdaság az első negyedévben, Szlovákiában gyorsabban, 5,1 százalékkal nőtt a GDP. (Sz. E.)
MÁV: kiszervezik az áruszállítást
A jövő évtől a MÁV Rt. önálló cégbe szervezi áruszállítási üzletágát. Az még nem dőlt el, hogy a kiszervezés után mennyit jut az új cégre a MÁV Rt. adósságaiból, ahogy az sem tisztázott, hogy a vasúttársaság külön cégbe viszi-e nem túl korszerű eszközparkját. (Index)
Lesz-e majd helye a búzának?
Felmérések szerint az idén átlagos vagy annál kicsivel jobb gabonatermés várható – mondta Gráf József. Az agrárminiszter szerint 16-17 millió tonna gabona betakarításával lehet számolni. Ez ugyan elmarad a tavalyi rekordterméstől, de „szép intervenciós készleteket eredményez”. Hamarosan kezdődik az aratás, amelyhez 2–2,5 millió tonnás tárolókapacitás-növelés szükséges. (MTI)
A Fidesz bírálja a panelprogramot
A Gyurcsány Ferenc által bejelentett panelprogram nem jelent valódi megoldást a lakótelepeken élő több mint kétmillió embernek. Az önkormányzatok számára biztosított hitellehetőség tovább terheli az MSZP–SZDSZ-kormány elhibázott politikája következtében már jelenleg is eladósodással küszködő önkormányzatokat – áll a Fidesz közleményében. (Sz. Cs.)

Fontos, új funkcióval bővül a KRÉTA