Gyurcsány szerint nőtt a vásárlóerő
Magyarországon soha nem volt olyan három év, mint a 2002 és 2005 közötti időszak, amelyben a nyugdíjak és a jövedelmek vásárlóereje 20 százalékkal nőtt – hangoztatta Gyurcsány Ferenc tegnap Szolnokon, a kormány száz lépés programjáról rendezett fórumon. 2002-ben 100 forintból 26-ot kellett adóként befizetni, most már csak 21 forintot – tette hozzá a miniszterelnök. (MTI)
Debrecen: egyetemi ingatlancsere
Egyetem- és városfejlesztési célokat is szolgál az az ingatlancsere, amelyet egyhangúlag hagyott jóvá a debreceni egyetemi tanács. Az egyetem Kassai úti campusán területet ad át városi uszoda építésére, cserébe a város több ingatlant ad át egyetemi tulajdonba, így elkezdődhet a műszaki felsőoktatás fejlesztése, az informatikai részleg végleges elhelyezése. (MTI)
Tiltakoznak a beépítés ellen
A fővárosi tervtanács tiltakozik a rózsadombi, volt SZOT-szállónak a II. kerület által engedélyezett beépítése ellen. A fővárosi önkormányzat által létrehozott testület szerint az átalakítások vissza nem fordítható károkat okoznak Budapest egészének, elsősorban a város látképének. (MTI)
Méltatlan műsorvezető
A Nap-kelte egyik műsorvezetője több esetben tett kísérletet arra, hogy felületes és utóbb a tények által cáfolt prekoncepciókkal teli véleményét riportalanyára kényszerítse, így a műsorvezetés módja „közszolgálati műsorokhoz méltatlan” volt – állapította meg az ORTT panaszbizottsága a 2005. május 16-án sugárzott beszélgetésről, amely egy roma fiúnak a leszúrásáról és az antirasszista tüntetésről szólt. (MN)

Rémségek háza – ebben a balatoni kastélyban több gyilkosság is történt