Konszolidáció várható a fapadosoknál

Munkatársunktól
2005. 07. 21. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A szlovák SkyEurope diszkont- légitársaság feje, Christian Mandl üdvözölné osztrák befektetők részvételét a privatizálásra kiírt pozsonyi repülőtér pályázatán: „Szép lenne, ha szorosabb együttműködés alakulna ki.” Különösen a közúti kapcsolatok kiépítésében kevesli az osztrák fél erőfeszítéseit. Befektetők bevonásával a Flughafen Wien-Schwechat és az Austrian Airlines csoport (AUA) is indul egymástól függetlenül az állami tulajdonban lévő repülőtér privatizációs pályázatán – írta az MTI-Eco.
Arra a kérdésre, hogy az erős versenyben milyen lehetőségek állnak a SkyEurope rendelkezésére, a légitársaság első embere azt nyilatkozta, hogy tekintettel a magas üzemanyagárakra, további konszolidáció várható a diszkont- légitársaságok piacán. Néhány hete röppent fel a hír, hogy a SkyEurope diszkont-légitársaság részvényeit a közeljövőben bevezetik a bécsi tőzsdére, akkor ezt a hírt nem cáfolták az illetékesek.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.