Molnár nem ment el a tegnapi ülésre

A Tokaj Kereskedőház Rt. jelenlegi és volt vezérigazgatója sem tapasztalt Orbán Viktor exminiszterelnök részéről a társaság gazdálkodásába való beavatkozási szándékot. Az Orbán-bizottság tegnapi ülését Herényi Károly (MDF) eredménytelennek, Szabó Zoltán (MSZP) elgondolkodtatónak minősítette.

Török László
2005. 07. 20. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Szabó Zoltán szocialista képviselő elnökölt tegnap az Orbán család állítólagos vagyonosodását vizsgáló bizottság ülésén, miután frakciótársa, a büntetőügyei miatt kompromittálódott Molnár László átengedte neki a vezetést. Molnár egyébként meg sem jelent a vizsgálóbizottságban. Az MDF frakcióvezetője, a múlt szombaton autóbaleset során megsérült Herényi Károly viszont részt vett a testület munkájában, így a grémium határozatképes volt. A politikus tagja a szintén tegnap, azonos időben összeült Apró–Gyurcsány-érdekkört vizsgáló bizottságnak is, ahol helyettesítették.
Herényi szerint a vizsgálóbizottság tegnapi ülésén nem érte el azt a kimondatlan célját, hogy Orbán Viktort lejárassa, sőt a meghallgatások annak a feladatnak a megoldásában sem segítettek, hogy volt-e szerepük állami pénzeknek a volt miniszterelnök családjának gazdagodásában. A képviselő egyébként a Nap-keltében arról beszélt, hogy az MDF a baloldali kormány leváltásán dolgozik. A bizottsági munkában való részvételét igazságkeresése, és a kormányfői pozíció tekintélyének védelme indokolja. Herényi bízik benne, hogy az Orbánt ért vádak megalapozatlannak bizonyulnak.
A bizottság a Tokaj Kereskedőház Rt. jelenlegi és volt vezérigazgatóját hallgatta meg tegnap, míg az előzetesen faxon bejelentkező Szabó Csaba, aki a vállalat igazgatósági elnöke volt az előző ciklusban, kikérdezése egy későbbi időpontban várható. A vezérigazgatók elmondták, hogy nem tapasztaltak Orbán Viktor részéről a cég belügyeibe történő beavatkozási szándékot. Hegedűs Zoltán, aki a polgári kormány ideje alatt vezette az állami tulajdonban lévő kereskedőházat, elmondta, hogy a Fidesz-elnök feleségének volt résztulajdonában lévő Sárazsadány Kft.-vel nem állt szerződéses viszonyban a cég. Egyik meghívott sem tudott arra vonatkozóan nyilatkozni, hogy a politikushoz közel álló személyektől mint termelőktől államilag támogatottan vettek-e szőlőt. A kormány 2001 decemberében 2,5 milliárd forintos, 2000 decemberében 1,5 milliárdos juttatást biztosított a részvénytársaságnak, amely összegek döntő többségét szőlőfelvásárlásra fordították.
Szabó Zoltán szerint egy bizottsági meghallgatás nem elegendő perdöntő következtetések levonására, mindenesetre az ülésen felmerült adatok elgondolkodtatók.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.