Röviden

MTI-Eco
2005. 07. 19. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A világ nyersacéltermelése 89,7 millió tonna volt júniusban, 5,2 százalékkal több az egy évvel korábbinál – tette közzé kedden a Nemzetközi Vas- és Acélipari Intézet. Az összes termelésből Kínára 28,5 millió tonna jutott, 33 százalékkal több az egy évvel korábbinál. A teljes ázsiai termelés 19,3 százalékkal, 46,6 millió tonnára emelkedett. (MTI–Eco)

*****
A három hónapos diszkontkincstárjegy-aukcióra 78,04 milliárd forintnyi jegyzés érkezett, az Államadósság Kezelő Központ azonban csak az eredetileg meghirdetett 25 milliárd forintnyi jegyzést fogadta el – áll a kibocsátó által az MTI-hez eljuttatott közleményben. (MTI–Eco)

*****
A svéd Electrolux, a világ legnagyobb fehéráru-háztartásiberendezés gyártója a második negyedévben a vártnál kissé alacsonyabb eredményt ért el, de megerősítette a kereslet mérsékelt javulását előrevetítő éves előrejelzését. A negyedéves adó előtti eredmény 1,70 milliárd korona lett, leszámítva az egyszeri tételek hatását, szemben az egy évvel korábbi 2,14 milliárd koronával. (MTI–Eco)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.