Mélyen a zsebükbe kellett nyúlniuk azoknak, akiknek gyermekük az idén kezdi az első osztályt. Számítások szerint húszezer forintba kerül a beiskolázás, ráadásul a tankönyvekre alanyi jogon járó alaptámogatást sem kapta meg mindenki, azt ugyanis az intézmények átcsoportosíthatták a rászorulók részére. Így is akadtak olyanok, akiknek fizetniük kellett a könyvekért, pedig a jogszabály szerint az ingyen járt nekik: ha ugyanis az erre szánt fix normatíva nem fedezi az iskolák által összeállított tankönyvcsomagok árát, akkor a különbözetet a nehéz körülmények között élő diák szüleinek kell megfizetniük. Szokatlan módon az idén Magyar Bálint oktatási miniszter mellett Gyurcsány Ferenc miniszterelnök is beszédet mondott a központi tanévnyitón.
Részletek a 2., publicisztika a 6. oldalon
A kormányfő becsengetett
Csaknem másfél millió gyerek ül be ma újra az iskolapadba.
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!