Colorado állam republikánus kormányzója elismeri, hogy az Egyesült Államok igazságtalanul jár el néhány ország, köztük Magyarország vonatkozásában a vízumpolitika, az azonosítási rendszer terén, de – mint tegnap Budapesten elmondta – keményen fel kell lépniük állampolgáraik védelmében.
„Érzékeljük, hogy néhány ország nem érdemli meg ezt a szigort, de meg kell érteniük: emberek százezrei tartózkodnak illegálisan az Egyesült Államok területén, és az elmúlt években több mint négyezer amerikai vált a terrorizmus áldozatává, tehát minden okunk megvan a kemény fellépésre állampolgáraink védelmében” – jelentette ki Bill Owens, Colorado állam kormányzója az MTI-nek, miután Németh Zsolttal (Fidesz), az Országgyűlés külügyi bizottságának elnökével folytatott megbeszélést.
Németh Zsolt a találkozón jelezte a coloradói kormányzónak, hogy nagy örömére szolgálna, ha az amerikai elnök jövőre, az 1956-os forradalom ötvenedik évfordulója alkalmából ellátogatna Magyarországra. A külügyi bizottság elnöke kiemelte továbbá: nagyon fontos, hogy Washington sikeresen tudja befejezni iraki misszióját, hiszen az nagymértékben befolyásolhatja a globális stabilitást. Irán kapcsán a felek egyetértettek abban, hogy az országnak nem lehet atomfegyvere, és a magyar külpolitika támogatását élvezi minden erőfeszítés, amely ezt szolgálja.

Hét meghökkentő törvény a világból – a legtöbben elbuknak ezen a kvízen