Két sztárral megint kevesebben

Munkatársunktól
2005. 08. 01. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Asafa Powell, Hicham el-Guerrouj, Christian Olsson, Kelly Holmes – néhányan azok közül, akikről már tudtuk, hogy sérülés vagy abból adódó nem megfelelő forma miatt nem indulnak a szombaton kezdődő atlétikai világbajnokságon.
Tegnap két új névvel bővült a maródiak listája: eldőlt, hogy nem lesz ott Helsinkiben a cseh Jan Zelezny, a gerelyhajítás háromszoros olimpiai bajnoka és világcsúcstartója, valamint a japán Murofusi Kodzsi, a kalapácsvetés athéni győztese sem.
Zelezny múlt pénteken az oslói Golden League-versenyen 82,70 méterrel ötödik lett, s jobbnak látja, ha nem rontja a renoméját. „Az Achilles-ín-műtétem után még nem tökéletes a lábam” – indokolta döntését hivatalosan a 38 éves cseh versenyző. Murofusi deréksérülése után még nincs formában, s bár hazája bajnokságát 76,46 méterrel megnyerte, ez a vb-re, ahol 80 méter alatti eredménynyel aligha lehet labdába rúgni, nem sok jót ígérne neki sem.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.