Sikerült meghiúsítani a brit parlament ellen tervezett gáztámadást – értesült a The Sunday Times brit vasárnapi lap. A tervek nyomára Angliában és Pakisztánban elkobozott számítógépeken talált titkos kódok megfejtésével akadtak. Ezek szerint az al-Kaida egyik csoportja részletes terveken dolgozott, amelyek arra irányultak, hogy a westminsteri parlamentben, az alsóház üléstermében olyan „piszkos bombát” robbantsanak fel, amely mérgező gázt és esetleg egyéb mérgező vegyi anyagokat bocsát ki magából. Az elképzelés szerint ha a merénylet sikerrel jár, akár harminc-negyven képviselő eshet áldozatul.
A rendőrséget és a titkosszolgálatot jó ideje aggasztja, hogy a parlamentet nem fedezi kellő védelmi rendszer. Eliza Manningham-Buller, az MI5 igazgatója személyesen avatkozott be és rendelt el vizsgálatot, hogy megállapítsák, mennyire biztonságos a parlament. Különösen azt tartják veszedelmesnek a biztonsági szervek, hogy a londoni taxiknak szabad bejárása van a parlament külső kerítése mögé.
Ennek ellenére a kritikusról az alapvetően súlyosra csökkentette a terrorfenyegetettség szintjét a brit titkosszolgálat. Erről tegnapi számában írt a The Sunday Telegraph. Az újság szerint a július 7-i terrortámadások óta első ízben került sor a fenyegetettségi szint csökkentésére. Mindazonáltal az úgynevezett riadókészültségi szint a korábbi, legmagasabb fokozatú maradt.

Budai Gyula feljelentette Toka tábornokot szolgálati visszaélés miatt