Felháborodást váltott ki az MSZP bizonyos köreiben, hogy a pártvezetés feloszlatta a nagykanizsai szervezetet, mert a Zala megyei településen nem Göndör István frakcióvezető-helyettest akarták indítani a 2006-os országgyűlési választáson.
Többen úgy vélik, hogy a szocialisták alapszabályába ütközik az intézkedés. Informátoraink szerint az alapszabály értelmében a helyi szervezetek joga a képviselői jelöltállítás, az elnökség ezzel szemben úgy döntött, hogy a párt országos választmányával mondatja ki a képviselőcsoportban egyébként népszerű Göndör jelölését. A feloszlatott nagykanizsai MSZP-szervezetet szombaton alakítják újjá, így – vélik forrásaink – a jelölést minden további nélkül meg tudná oldani a megújult tagság is. Úgy tudjuk, hogy ha a helyi szocialisták által támogatott, Fodor Csaba ügyvéd indítása mellett kiálló csoport ezután is többséget szerez, akkor bírósághoz fordulnak.
Többen kételyeiket hangoztatták azzal kapcsolatban is, hogy az MSZP frakcióvezető-helyettese (aki 2002-ben egyedüliként tudott egyéni mandátumot szerezni a megyében) mekkora támogatásra számíthat a jövő évi kampányban a nagykanizsai pártszervezettől.
– Semekkorát – nyilatkozta egyik szocialista informátorunk.
Nincs megállapodás a Bács-Kiskun megyei Kiskunhalas szocialista képviselőjelöltjével kapcsolatban sem. A helyiek Zuschlag János mögött állnak, a Köztársaság téren azonban ezzel nem értenek egyet. Ellentmondó híreket hallani a patthelyzet feloldására. Egyesek azt jósolják, az exképviselő visszalép, mások szerint ugyanakkor a tagság „megvárja”, amíg az ő szervezetüket is feloszlatják.
Elkezdődött az America250 emlékév
