Dobogó, országos csúcs

Munkatársunktól
2005. 09. 09. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az atlétikai Világdöntő első napján Monte-Carlóban a férfi diszkoszvetést a papírformának megfelelően az olimpiai és világbajnok litván Alekna nyerte most 67,64 méteres dobással, s akárcsak a hó elején a helsinki vb-n, a II. Lajos stadionban is az észt Kanter lett mögötte a második, ezúttal 66,01-gyel. Utánuk viszont kedvünkre valóan változott a sorrend, mert Kővágó Zoltán kapaszkodott fel a dobogó harmadik fokára 65,65-ös dobásának köszönhetően. Olimpiai ezüstérmesünk a vb-n csak a 10. helyet szerezte meg, ami kétségkívül csalódás volt számára, de legalább a szezon zárása szépre sikerült. Ugyanezt elmondhatjuk Tóth Lívia esetében is, aki a 3000 méteres akadályfutásban a vb előfutamában elesett, s nem jutott a döntőbe, néhány nap múlva azonban megnyerte az Universiadét, tegnap este pedig 9:30,20 perces új országos csúccsal a negyedik helyen végzett. A régi rekordot 9:32,52-vel tartotta. Női 5000 méteren Papp Krisztina tizedik lett. A Világdöntő pénzdíjazásából Kővágónak 12 ezer, Tóthnak 3500, Pappnak 1000 dollár jutott.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.