Röviden

Munkatársainktól
2005. 09. 29. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Brüsszelben tüntetnek a tűzoltók
Október 5-én Brüsszelben demonstrál és petíciót kíván átadni az Európai Parlament elnökének a Hivatásos Tűzoltók Független Szakszervezete (HTFSZ), mert a Belügyminisztériummal nem sikerül megegyeznie arról, hogy az uniós irányelveknek megfelelően a tűzoltók számára is negyven óra legyen a heti munkaidő. A tűzoltók heti munkaideje jelenleg 54 óra – mondta szerkesztőségünknek Kajsza Zoltán, a HTFSZ elnök-ügyvivője. (B. A.)

Leporolják az életpályamodellt
Megküldik az iskoláknak véleményezésre a három éve megalkotott és félretett pedagógus- életpályamodellt, és a javaslatok alapján módosítanák azt – közölte tegnap Kaposvárott Pokorni Zoltán. A Fidesz alelnöke a somogyi megyeszékhely egyetemén tartott, oktatási konzultációnak nevezett tanácskozást követően újságíróknak arról is beszélt, hogy elfogadhatatlan a felsőoktatási intézményektől elvont 35 milliárd forint visszatartása. (G. J. A.)

Zsidó fiatalok összefogása
A Magyarországon működő történelmi keresztény egyházak ifjúsági szervezeteinek mintájára Zsidó Ifjúsági Tanács alakult. Itt azonban az a sajátosság tetten érhető, hogy a Bnei Akiva, a Habonom Dror, a Hasomer Hacair, a Kidma Egyesület és a Marom különböző beállítottságú és világnézetű zsidó korosztályi szervezetek. Viszont stratégiai partnerségre törekednek a Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetségével. (J. I.)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.