A megtakarításokról szóló európai uniós irányelv hatálybalépését követően az APEH 22 tagállam esetében automatikusan információkat kap a külföldön szerzett kamatjövedelmekről. Mivel hazánkban a kamatjövedelem adója nulla százalék, a magyar illetőségűeknek nem keletkezik adófizetési kötelezettségük, kivéve a forrásadóztatást alkalmazó tagállamokat. Ausztria, Belgium és Luxemburg átmenetileg nem alkalmazza az automatikus információcserét, az átmeneti időszakban ezek az államok forrásadót vetnek ki. A forrásadó mértéke 2005–2007 között 15 százalék, 2008–2010 között 20 százalék és 2011-től 35 százalék lesz. (MTI–Eco)
A holland Rabobank arról adott tájékoztatást féléves eredménybeszámolóján, hogy mégsem vesz részt a negyedik számú román kereskedelmi bank, a Casa de Economii si Consemnatiuni (CEC) többségének privatizációjában. Ezzel az OTP-vel együtt nyolcra szűkült a versenyben maradók száma. (D. Z.)
A három hónapos diszkontkincstárjegy tegnapi aukcióján 85,89 milliárd forintnyi jegyzés érkezett a meghirdetett 30 milliárdos menynyiségre. Az Államadósság Kezelő Központ Rt. ötmilliárd forinttal emelte az értékesített mennyiséget. A nemzetközi értékpapír-piaci szövetség ajánlása alapján számolt, 5,74 százalékos aukciós átlaghozam 11 bázisponttal alacsonyabb volt a múlt keddi átlaghozamnál. (MTI–Eco)
Szakértők szerint a jövő héten nem változtat irányadó kamatán a svájci nemzeti bank. A Reuters által megkérdezett 13 szakértő véleménye szerint a jegybank monetáris tanácsa szeptember 15-én 0,75 százalékos szinten tartja a kamatot. (MTI–Eco)
A Financial Times pénzügyi magazinja, a The Banker az olasz UniCredit banknak adományozta Az év bankja címet 138 ország 510 hitelintézete közül. „Az UniCredit nemcsak egy kivételesen sikeres évet tudhat maga mögött, de a HVB integrálása után a legnagyobb európai pénzintézetek közé léphet elő” – írta a The Banker. (MTI–Eco)

Elegánsan verték vissza a nemzetellenes trollfalkát a Csík zenekar igazi rajongói