Szerencsésen zárult a hollandiai túszügy

Fegyveres rendőrök kiszabadították Claudia Melcherst, Hollandia egyik leggazdagabb iparmágnásának a lányát, akit még hétfőn raboltak el fegyveresek amszterdami otthonából, gyermekei mellől. Mivel az akció részleteit nem közölték, így azt sem tudni, fizetett-e váltságdíjat a család a túszejtőknek.

MN-összeállítás
2005. 09. 15. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Sértetlenül szabadította ki a holland rendőrség tegnapra virradó éjjel a még hétfőn este elrabolt, harminchét éves Claudia Melcherst, Hollandia egyik leggazdagabb iparmágnásának a lányát – adta hírül a holland NOS televízió. A rendőrök nem árultak el részleteket az akcióról, így azt sem lehet tudni, hogy az atya, Hans Melchers, az egyik legnagyobb holland vállalat, a Melchemie vegyipari konszern tulajdonosa fizetett-e váltságdíjat lánya szabadságáért. Az előzményekről több minden kiderült: hétfőn éjjel maszkot viselő fegyveresek rontottak a fiatalasszony amszterdami otthonába. Vendég is volt a házban, Melchers egyik barátja, akit a támadók megkötöztek, és kipeckelték a száját. A háziasszony két gyermekét nem bántották, ők szabadították ki a barátot.
A rendőrség szerda estig kilenc bejelentést kapott a Hollandia-szerte nagy felháborodást keltő ügyben, miután a televízióadók bemutatták az elrabolt anya fényképét. A nő saját fedélzeti utasellátó, cateringszolgálatot üzemeltet, amelyet otthonából irányít. Apja vegyipari vállalata még a nyolcvanas években kémiai anyagokat szállított Iraknak – emlékeztetett a CNN tudósítója. Azt nem tudni, hogy az emberrablás összefüggésbe hozható-e a Melchemie üzleti ügyeivel.
Hans Melcherst Hollandia harminchatodik leggazdagabb emberének nyilvánította a Quote című gazdasági szaklap. A magazin szerkesztői a vállalkozó vagyonát 460 millió euróra taksálták. A férfi és cége sokat szerepelt az újságok címlapjain 1984 körül, amikor Melcherst azzal vádolták, hogy illegális anyagokat is szállított Iraknak. Semmit nem sikerült rábizonyítani.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.