Újabb francia háztűz

Újabb lakástűz pusztított tegnap hajnalban Franciaországban, ezúttal Párizs L’Hay-les-Roses nevű külvárosában. Egy tizennyolc emeletes toronyház tizennégy lakója vesztette életét, tizenöten súlyosan megsérültek. Négy hónap alatt ez a negyedik ilyen szerencsétlenség Franciaországban. A mostanit valószínűleg gyújtogatás okozta, a rendőrség négy embert hallgatott ki az ügyben.

MN-összeállítás
2005. 09. 04. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tizennégy ember, közöttük legalább két gyermek vesztette életét Párizs L’Hay-les-Roses nevű külvárosában tegnap hajnalban, amikor kigyulladt egy tizennyolc emeletes, száztíz lakásos toronyház – adta hírül a Wanadoo.
Erős a gyanúnk, hogy gyújtogatás történt – közölte Jean-Luc Marx, a polgármesteri hivatal főtitkára. Szemtanúk látták, amint az épület előcsarnokában fiatalok gyújtogatják a postaládákat. A rendőrség gyilkossági csoportja nyomoz, négy személyt már kihallgattak, de arról ellentmondó hírek érkeztek, hogy gyanúsítottakként vagy tanúkként kezelik őket.
A mostani esetet nem lehet öszszehasonlítani az utóbbi hetek két tüzével, amikor párizsi nyomortanyákon huszonnégyen vesztették életüket – hangsúlyozta Michel Cros, a tűzoltók szóvivője. Ezúttal összesen húszan sérültek meg, közöttük két tűzoltó könnyebben, tizenöt embert súlyos állapotban szállítottak a környékbeli kórházakba. A haláleseteket és a sérüléseket füstmérgezés okozta. A legsúlyosabb fokúnak minősített tűzből kimentettek többsége egy gimnáziumban talált menedéket.
„Furcsa szagot éreztem álmomban, és arra ébredtem, hogy a szobámban vágni lehet a füstöt” – mondta az első emeleten lakó negyvenkilenc éves Jean-Luc Quinson. Beszámolója szerint mindenünnen tűz ropogása és kétségbeesett kiabálás hallatszott, az ablakból pedig látta, hogy két-három méteres lángok csapnak fel. Hívta a tűzoltókat, akik azt tanácsolták, hogy a lakás minden rését tömje be. Egy fiatal nő, akit a lángoló toronyház tizedik emeletéről menekítettek ki, a rohamkocsiban hozta világra gyermekét – tette hozzá Cros.
Éjjel egy óra tíz perckor riasztották a tűzoltókat, akik huszonegy környékbeli lakatanyából negyvenhárom járművel érkeztek a helyszínre. Cros szerint a tűz továbbterjedését gyorsan megakadályozták, de a füst addigra már elborította a lépcsőházat és a lakásokat. Felderítéskor hét ember mentettek ki, azonban kevesebben vesztek volna oda, ha nem nyitják ki a bejárati ajtókat. Így a huzat az egész épületben elterjesztette a füstöt – tudatta a szóvivő.
Miként megírtuk, áprilisban a Párizs-Opéra városrész bevándorlókat fogadó garniszállójában felcsapó lángokban huszonnégyen vesztették életüket, közöttük több gyerek. Augusztus 26-án egy szanálásra ítélt XIII. kerületi, afrikai bevándorlók által elfoglalt épületben keletkezett tűzben tizenheten haltak meg. Egy hete a III. kerületi Marais városrészben elefántcsontpartiak által lakott nyomortanyán csaptak föl a lángok. Három felnőtt és négy gyermek vesztette életét.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.