Villabotrány: nem Fittelina. Altus!

Munkatársunktól
2005. 09. 29. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A gyurcsányi cégbirodalom zászlóshajójának számító Altus Rt. volt az, amely többször is vételi kérelmet nyújtott be a fővárosi II. kerületi önkormányzathoz az Apró–Dobrev–Gyurcsány-villa melletti ingatlanra. A miniszterelnök a napokban ezzel szemben azt közölte, a Fittelina Kft. tett többször is ajánlatot a szomszédos telekre, mert irodaházat szerettek volna ott építeni.
Szalai Tibor II. kerületi jegyző lapunknak elmondta: az Altus Rt. volt az a cég, amely többször is vételi kérelmet nyújtott be a Szemlőhegy utca 44. és a szemben lévő Szemlőhegy utca 33/B szám alatti ingatlanra, azonban egyiknek sem szerezte meg a tulajdonjogát. Előbbi ingatlant az önkormányzat 2003-ban versenytárgyaláson értékesítette.
Gyurcsány Ferenc a jegyző szavaival ellentétben a Klubrádió Megbeszéljük című műsorában azt állította, a Fittelina Kft. akart egy irodaházat felépíteni a villájukkal szomszédos telken, ezért tett többször is ajánlatot. A miniszterelnök mindezzel azt próbálta bizonyítani, hogy a Fittelina tevékenysége nem pusztán a villában megvalósított luxusberuházásra korlátozódott.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.