Nem támogatja a szakminisztérium a fogyatékossággal élők autóvásárlását. Amikor fogyatékossággal élőnek kiadva magunkat a tárcánál érdeklődtünk, azt mondták, hogy zárolták a számlát, amit később a sajtóosztály cáfolt, s csúszásról beszélt.
Gépjármű-kereskedők azzal a panasszal fordultak lapunkhoz, hogy az általuk értékesített új autó árába beszámított mozgáskorlátozotti utalvány ellenértékét az Ifjúsági, Családügyi, Szociális és Esélyegyenlőségi Minisztérium nem fizeti ki nekik, mert a számlát a tárcavezetés zárolta. Az utóbbi hetekben már érezhettek valamit a döntésből a fogyatékossággal élők, hiszen volt rá példa, hogy az egyik kereskedésben azt mondták: csak akkor adják ki a járművet, ha a pénz megjön a tárcától.
*
A súlyosan mozgáskorlátozott személyek közlekedési kedvezményeiről szóló 1995. évi kormányrendelet alapján a személygépkocsi-szerzési és -átalakítási támogatások éves keretszámát a szakminiszter határozza meg a Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetségével (MEOSZ) egyetértésben. Tavaly a miniszter ötezer darab gépjárműszerzési és ötszáz darab gépjármű-átalakítási utalvány kiosztásáról döntött, melyet a MEOSZ is elfogadott. A gépjárművásárláshoz a vételár 60 százalékáig terjedő, de legfeljebb 300 ezer forint összegű támogatást nyújt. A személygépkocsi-átalakítási támogatás pedig 30 ezer forintig fedezi a gépjárműnek a mozgáskorlátozott személy fizikai adottságaihoz igazított átalakítását.
Gablini Gábor, a Gépjármű-márkakereskedők Országos Szövetségének (Gémosz) elnöke lapunknak elmondta: a szakma jövedelemtermelő képessége drasztikusan csökkent, ezért a kereskedők egy ilyen lépést nem bírnak el, a kiesést nem tudják finanszírozni. Gablini aláhúzta, hogy nem lenne szerencsés, ha a zárolás miatt a magyar gazdaságra egyébként jellemző körbetartozások az autókereskedéseknél is megjelennének, mert náluk ez eddig nem volt jellemző. Amikor érintettként bejelentkeztünk a minisztériumban a mozgáskorlátozottak autóvásárlási ügyeit intéző osztályon, azt a választ kaptuk, hogy a keretösszeget zárolták, ezért nem tudnak fizetni. Ezzel szemben a sajtóosztályon megkeresésünkre azt közölték: a gépkocsiszerzési és -átalakítási támogatások kifizetése valóban késik, de ez nem jelent zárolást, s az utalványnyal rendelkező mozgássérültek várhatóan két héten belül megkapják a támogatást. Idén 5315 darab gépkocsi vásárlásához és 350 darab átalakításához kapnak támogatást a mozgássérültek.

A náci karlendítő Karácsony és társai balhét provokáltak, közben élvezkedtek kicsit a drag show-n