Éles kritika a Fitch Ratings elemzőjétől

Éles kritikával illette a magyar kormány gazdaságpolitikáját Európa legnagyobb hitelminősítő intézete. A Fitch Ratings térségi igazgatója, Ed Parker lapunknak adott interjújában elmondta: a magyarországi pályát betartatlan költségvetési hiánycélok, módosított euróbevezetési dátumok és a választások előtti költekezés jellemzi.

2005. 10. 04. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Parker szerint a magyar kabinet 2010-es céldátumát jó ideje szkeptikusan figyelik, s az Eurostat legutóbbi állásfoglalása, a különféle magyarországi könyvelési „cselezések”, valamint a költségvetés csúszásai alapján a 2013-ban megvalósuló euróbevezetést sokkal reálisabbnak tartják. A növekvő államadóssággal kapcsolatban Parker arra figyelmeztetett, hogy hazánk jelentős mértékben függ a külföldi befektetőktől, mivel a magas hiányt döntően az ő vásárlásaik finanszírozzák. Közölte: ha a magyarországi politika irányában bizalomvesztés történik, akkor az a forint gyengülését vonhatja maga után.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.