Jót tett a piacnak a Citigroup által adott felminősítés, amelyben a befektetési bank a Richter részvényeire új célárat adott. A BUX 54 pontos plusszal kezdte a napot, majd egy hirtelen beesést követve egyre magasabbra emelkedett. Napi csúcsát zárás előtt fél órával
23 459,65 ponton érte el az index, innen egy kisebb visszacsúszás történt, majd 23 397,67 ponton, 448,98 ponttal felértékelődve akadt meg a mutató. Nem volt különösebben nagy elmozdulás a tőzsde forgalmában: a 20,8 milliárd forintnyi volumenből a legnagyobb részt – 8,33 milliárd forintot – a 60 forinttal dráguló Molra kötötték. E papírokra nem hat a gázárstop, mivel a nagyfogyasztók esetében emelkedik a gáz ára, így a Molt nem éri nyereségkiesés.
A piacra tett legnagyobb hatással egyben a tőzsde tegnapi száguldását erősítette a Richter, a gyógyszergyártó részvényeinek célárát a Citigroup 43 ezer forintra emelte. A bejelentés hatására a Richter ára
39 200 forintra ugrott. Hasonlóan segített a Richteren a dollár árfolyamának erősödése is, mivel a gyógyszergyártó cég bevételeinek jelentős hányada az amerikai fizetőeszközben jelenik meg. A dollár a 210 forintot is meghaladta.
A Magyar Telekom és az OTP sem tudta elkerülni a növekedést. A távközlési papírok 1,40 százalékkal, a banki részvények 2,51 százalékkal drágultak. A kis forgalmú papírok közül az Egis ára erősödött a legjobban. Az Egis árfolyamát a Richteréhez hasonló dollárerősödési okok javították, ez végül 4,76 százalékos növekedést okozott. Javult az Antenna Hungária, a Rába, a Nabi és az FHB is.
A bankközi devizapiacon a forint árfolyama az euróval szemben átlépte a 250-es határvonalat is. Szakértők a korábbi napokban arról beszéltek, hogy a 250 forintos határ olyan szint, ahol a programozott euróeladások megindulhatnak. Ám a szakemberek véleményével ellentétben az euró közel 0,50 forintot erősödött, s a BÉT zárását követve 250,77–251,07 forintra emelkedett. Elemzők elmondták, hogy a külföldiek elkezdték átrendezni a portfólióikat, ez látszódott meg az állampapírok piacán is, ahol a hozamok emelkedőben voltak. Kereskedők azt nyilatkozták, hogy a 24-i Magyar Nemzeti Bank monetáris tanácsának ülésétől nem várnak kamatcsökkentést.
A nemzetközi tőkepiacokon jobbára emelkedő trend alakult ki, a Nikkei 225 index ugyan 0,36 százalékot csökkent, a DAX és az FTSE viszont fél százalékot meghaladó növekedést produkált. A Nikkei csökkenését a Bank of Japan vállalati hangulati mutatója, a Tanakan-index gyengülése okozta, de közrejátszott az is, hogy az utóbbi napokban jelentős növekedést produkált a szigetország tőzsdei indikátora.
Zárószakasz az azonnali piacon. A Budapesti Értéktőzsdén tegnap óta a határidős részvénypiachoz hasonlóan az azonnali részvénypiacon is bevezetik a zárószakaszt, ennek következtében a BUX az eddigi 16.30 helyett 5-6 perccel később zár – írta az MTI–Eco. A kereskedés szabad szakaszát 16.30-tól kezdődően egy 5-6 perces záró ajánlatgyűjtési szakasz követi, amelynek utolsó egy percében véletlenszerű időpontban történik a zárás, vagyis az ajánlatok párosítása. A nem fix időpontban történő zárás kiküszöböli az esetleges tisztességtelen záróár-manipulálást.
Szintén tegnaptól érvényes az új BUX- és Bumix-kosár. E naptól a BUX számításánál a Synergon részvényeit is figyelembe veszik, a Pannonplast-papírok pedig kikerülnek a BUX-kosárból. A Bumix-ba nem kerül új papír, a NABI részvényeit pedig kivezetik a kosárból. A Nabi egyúttal az A kategóriából a B-be kerül át.

Hét kérdés, hét ország – őrült nehéz földrajzi kvíz