Friderikusz kitálalt Rudiról

A médiatörvény hatálybalépése óta példátlan lépést sürget Friderikusz Sándor: a politikusokat kéri arra, hogy direkt módon avatkozzanak be a köztelevízió működésébe. A riporter civil mozgalmat is szervezne az MTV ellen. A Népszabadságnak adott interjújának végkicsengése: ha nem szabadulnak meg a tévéelnök Rudi Zoltántól, ő távozik az intézményből.

Bodacz Balázs
2005. 10. 09. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Minimálisan sem felel meg a harmadik évezred műsorszolgáltatási igényeinek a Rudi Zoltán vezette Magyar Televízió (MTV), a máig ott lévő kitűnő szellemi muníció egy ember, a teljes joggal felruházott elnök és két társa vezetői és szakmai alkalmatlanságán „vérzik el” – nyilatkozta Friderikusz Sándor, A szólás szabadsága című műsor vezetője a Népszabadság hasábjain. Hozzátette: „Döntsenek erről a politika csinálói, ez az ő felelősségük. De ha minden marad a régiben, kénytelen leszek rövid időn belül megszervezni azt a civil demokratikus mozgalmat, amely figyelmezteti őket is a tűrhetetlen televíziós közállapotokra”. Úgy folytatta: „Az lehetetlen, hogy a politika eltűrje az ilyenfajta országlást, csak azért, mert – adott esetben – Rudi Zoltán a legkisebb közös többszörös. Így rohad szét ez az egész ország.”
A televíziós szakember kritizálta a köztévé gazdálkodását is, kiemelve: a teljes költségvetés 30 százalékát fordítják műsorkészítésre, a többit a fenntartás viszi el. Hozzátette, a menedzsment napra pontosan kiutalja magának a milliós fizetéseket, míg vannak munkatársak, akik hónapokat várnak néhány tízezer forintra. Személyes kritikákkal is illette a tévéelnököt: mint mondta, Rudi Zoltán több időt tölt sípályán és vitorlás hajók fedélzetén, mint az irodájában. Utalt arra is, hogy „a tévéelnöknek csak az számít, hogy aktuálisan ki mögött van politikai háttér”, s emlékeztetett rá: Medgyessy Péter nevelt lánya, Tornóczky Anita saját riportműsorát és a hozzá kötődő NÉVshowR című produkciót is megszüntették, miután a volt kormányfőnek le kellett köszönnie posztjáról.
Rudi Zoltán szombati közleményében tudatta: Friderikusz Sándornak kijelentéseiért a bíróság előtt kell felelnie. Mint mondta, évek óta most először van egyensúlyban az intézmény gazdálkodása, ez elsősorban a takarékossági intézkedéseknek köszönhető amelyek „számos érdeket sértenek”. Ismert: Friderikusz korábban külső produkcióként adásonként 13 millió forintért készíthette műsorát, az utóbbi hónapokban viszont a televízió saját gyártásában készül A szólás szabadsága, amiért a műsorvezető félmillió forintot kap vasárnaponként. Rudi a mai nap folyamán a televízió etikai bizottságához fordul, ezt követően dönt Friderikusz műsorának további sorsáról. Amint azt előre jeleztük, a tegnapi adást már nem Friderikusz vezette.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.