Újabb ostromok Melilla ellen
Melilla. Egy hét alatt négy alkalommal rohamozták meg afrikai bevándorlók a két nagyobb marokkói enklávét, Melillát és Ceutát; tegnap mintegy ötszáz fő kísérelt meg az Európai Unió területére jutni. A spanyol fennhatóság alá tartozó területek illetékesei elmondták: a legutóbbi menekültostrom során hatvanöt afrikai jutott át a kétszeres kerítésrendszeren. (B. A. I.)
Szlovák cserék
Pozsony. Meglehetősen hosszas várakozás után csak tegnapelőtt nevezte ki Ivan Gasparovic államfő Jirko Malchárek szlovák gazdasági minisztert, miután az elődtől, Pavol Ruskótól megvált Mikulás Dzurinda kormányfő. A kinevezés után Gasparovic azonban máris keresheti a jelenlegi szociális, munka- és családügyi miniszter, Ludovít Kaník utódját. (N. S.)
Uniós támogatás a palesztinoknak
Brüsszel. Az Európai Bizottság átfogó stratégiát javasol egy működőképes palesztin állam támogatására – jelentette be Benita Ferrero-Waldner (képünkön), a külkapcsolatokért felelős biztos. Az EU így reagál az izraeliek visszavonulására a Gázai övezetből. Brüsszel megkétszerezné, 200-300 millió euró összegűre növelné a palesztinoknak nyújtott támogatást. Lapunk azon kérdésére, hogy az „értékeket” gyakran hangoztató unió mikor áll ki erősebben az izraeli arabok negatív diszkriminációja és az izraeli beduinok emberi jogainak súlyos megsértése miatt, a biztos asszony arra utalt, hogy az unió az „útiterv” négyesének tagjaként már korábban is kifejezte a palesztinok jogainak támogatását. (L. I.)
Lelőtt bandavezér
Belfast. Teljes erővel nyomoznak az északír hatóságok, miután ismeretlen fegyveresek Kelet-Belfastban végeztek a negyvenhét éves Jim Grayjel, az Ulsteri Védelmi Egyesület nevű helyi félkatonai szervezet egyik vezetőjével. Egyes források szerint Gray bizalmas információkat adott át a hatóságoknak, és miután egyúttal a drogüzlet egyik ismert figurája is volt, könnyen meglehet, hogy az unionista társadalomban eluralkodó szervezett bűnözés áldozata lett. (Sz. Z. L.)
Csonka csúcs?
Marosvásárhely. A Magyar Koalíció Pártja (MKP) nem vesz részt a Határon Túli Szervezetek Fórumának marosvásárhelyi ülésén. Ezt maga Bugár Béla, az MKP elnöke közölte keddi keltezésű levelében Markó Bélával, az RMDSZ vezetőjével. Az MKP korábban a napirend kiegészítését kezdeményezte, és a helyszín megváltoztatását kérte, s előzőleg a Vajdasági Demokrata Párt is jelezte, hogy nem tesz eleget a meghívásnak. (S. I.)

Rémségek háza – ebben a balatoni kastélyban több gyilkosság is történt