Mellesleg
Nedbál
Pécs lesz 2010-ben Európa kulturális fővárosa egy másik település mellett. Azonban úgy tűnik, a város vezetői vagy kishitűek, vagy egyszerűen figyelmetlenek voltak, és nem vásárolták meg a www.pecs2010.net domaint is, így az más tulajdonába került. Aki azon nyomban mellizom- (a „pecs” angolul mellizmokat jelent) szépségversenyt hirdetett honlapján a 2010-es évre. Mellesleg.
Tanúkihallgatások a Fenyő-merényletről
Több mint kétszázötven tanút hallgattak ki egy új bizonyíték alapján a Nemzeti Nyomozó Irodában a Fenyő-merénylet megbízójának ügyében – értesült a HavariaPress. Márianosztráról hozták fel az Aradi utcába az egyik tanúként kihallgatott, vagyon elleni bűncselekmények miatt elítélt vajdasági férfit. Ügyvédje, Somos Zoltán ezt megerősítette. A hírügynökség szerint a szerb-montenegrói férfiről egy másik tanú árulta el a rendőröknek, hogy jelen volt akkor, amikor megbízást adtak Fenyő János megölésére. (Havaria)
Utcai gyilkosság Szófiában
Szófia egyik útkereszteződésében tegnap agyonlőtték a gépkocsijában ülő Emil Kjulev bankárt, a legnagyobb bolgár biztosítótársaság tulajdonosát, az ország második leggazdagabb vállalkozóját, az úszószövetség elnökét. A rendőrség szerint a gyilkosság folytatása a két éve kezdődött alvilági leszámolásoknak. (MTI)
Pánik okozta a kínai diákok halálát
Nyolc diák meghalt és negyvenöten megsérültek a kínai Szecsuán tartományban, amikor egy elemi iskolában pánik tört ki. Egy helyi lap szerint a gyerekek lefelé mentek a lépcsőn, amikor kialudt a villany, és egyikük felkiáltott: Jönnek a kísértetek! A megriadt tanulók öszszetaposták egymást. A hatóságok szerint azonban elképzelhető, hogy egyszerre akarták az összes gyereket kiengedni az iskolából, és ez okozta a tragédiát. (MTI)
Skandináv lottó
Első számsorsolás: 7, 19, 22, 25, 30, 32, 34. Második számsorsolás: 9, 14, 16, 22, 23, 29, 35. (MTI)

Helyszínelők a Csillagbörtönnél, kiderült, miért vonultak ki a rendőrök – videó