Röviden

MTI
2005. 10. 23. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Jövőre emelkedhet a hiány
Az idén csökkent a gazdasági növekedés üteme az új uniós tagországokban – állapítja meg az ICEG tanulmánya. Különösen Lengyelországban, Szlovéniában és Magyarországon mérséklődik az ütem, míg a balti államok, Csehország és Szlovákia növekedése gyorsul. A fegyelmezetlen fiskális politika miatt hazánkban jövőre az ideit is meghaladó államháztartási hiány jöhet létre. (MTI)

Magyar menedzserek
A közép- és kelet-európai régióban vannak olyan vállalkozások, amelyeknek sikerült a példa nélkül álló feljutás az európai első ligába; ezt ügyes, nyitott menedzsereknek köszönhetik – írta a Frankfurter Allgemeine Zeitung. Csányi Sándornak, az OTP Bank elnök-vezérigazgatójának a lap szerint az az álma, hogy a bank bekerüljön a tíz legjobb európai pénzintézet közé. Hernádi Zsolt, a Mol Rt. elnöke is szeretné, ha „a világ olajiparának első osztályában játszhatna”. (MTI)

Fészekrakó program: új korhatár
A Fészekrakó program korhatára november 1-jétől 30-ról 35 évre emelkedik – jelentette be Kiss Péter kancelláriaminiszter az MSZP országos választmányának szombati ülése után. A Fidesz közleményben tudatta: a Fészekrakó program megbukott, ugyanis azzal csak nagyon kevesen, kifejezetten a jól kereső, jómódú fiatalok tudnak élni. (MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.