Már 41 tagja van a tőzsdeképes cégek klubjának, pénteken ugyanis felvették a tagok közé a Láng Holding csoporthoz tartozó Állami Nyomda Rt.-t is – közölte tegnap Gyergyák György, az Állami Nyomda Rt. vezérigazgatója.
Az 1,5 milliárd forint jegyzett tőkéjű és konszolidáltan 5,45 milliárd forint saját tőkével rendelkező Állami Nyomda Rt. tulajdonosai a szeptember 22-én megtartott közgyűlésén támogatták a társaság tőzsdei bevezetésének lehetőségét, s ezért döntöttek arról, hogy a zártkörű részvénytársaság nyilvánossá alakul. Az Állami Nyomda, amely a tőzsdei bevezetés után is meg akarja tartani a jelenlegi nevét, Magyarországon meghatározó, a térségben pedig az egyik legjelentősebb komplex biztonságtechnikai megoldásokat szállító cég. Az Állami Nyomdának leányvállalata van Oroszországban és Szlovákiában, 50-50 százalékos tulajdoni hányaddal pedig vegyesvállalata Bulgáriában és Romániában.
Az Állami Nyomda bemutatkozása kapcsán Horváth Zsolt, a Budapesti Értéktőzsde Rt. vezérigazgatója jelezte, hogy jelenleg új, a tőzsdei bevezetésre irányuló kérelmet nem tartanak számon, de a BÉT vezetése bizakodó a jövőre nézve. A vezérigazgató a törvényi szabályozás könnyítése és a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium által kiírt százmillió forint tőzsdére jutási támogatás kapcsán jelezte, hogy eddig négy társaság érdeklődött komolyabban a tőzsdei listázás ügyében.

Robbanásveszély a nyári utakon? Csak a guminyomás miatt!