Universum-mentő Erdei?

2005. 10. 19. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Erdei Zsolton, a WBO profiboksz-szervezet félnehézsúlyú világbajnokán kívül is akadnak kiváló ökölvívók az Universum Box Promotionnál, de nagyon úgy néz ki, hogy a magyar klasszis lehet a klub megmentője. Idén ugyanis nem úgy alakultak a legfontosabb címmérkőzések, ahogy azt Hamburgban akarták. Februárban Dariusz Michalczewski kapott végzetes, visszavonulást érő pofont Fabrice Tiozzótól, szeptemberben Luan Krasniqi próbálta meg letekerni Lamon Brewsterről a WBO nehézsúlyú övét, de kiütést kapott tőle, mint ahogy múlt szombaton Thomas Ulrich is a padlón landolt, így Tomasz Adameknél maradt a WBC félnehézsúlyú vb-címe. Utóbbi derbi a szombati Erdei Zsolt–Mehdi Sahnoune-mérkőzés előszeleként is értelmezhető annyiban, hogy nyilvánvalóvá vált, az Universumnak momentán a magyar bokszoló az egyetlen igazán komoly, továbbmenedzselhető ereje ebben a kategóriában.
Ehhez persze világbajnokunknak két nap múlva a hallei Brandberge arénában le kellene győznie 29 éves francia kihívóját. Nem lesz könnyű. Egyrészt azért, mert Sahnoune jó bunyós, mérlege 31 győzelem (ebből 27 K. O.), s csak egy vereség, 2003 márciusában például megszerezte a WBA szervezet világbajnoki címét (amit októberben aztán elvesztett). Másrészt azért, mert ezt a párosítást eredetileg július másodikára Hamburgba tervezték, de Erdei gyomorfertőzése keresztülhúzta mindenki számítását. Az újrakezdés mindig a legnehezebb, az eleve monoton a felkészülés az ellen, akivel korábban már három hónapig együtt kellett kelni és feküdni… Öröm az ürömben, hogy éppen az elfásulás ellen jött jól az a kéthetes edzőtábor, amit „Madár” mesterével, Fritz Sdunekkel szeptemberben Los Angelesben tölthetett. Sdunek irányítja ugyanis a korábbi universumos nehézsúlyú ukrán klasszis, Vitalij Klicsko felkészülését is a november 12-i mérkőzésére, s így adódott, hogy Erdei vele tartson.
– Feltöltődtem Amerikában. Minden reggel a tengerparton futottam, s az óceánból merítettem energiát. Tudom, ez kissé ezoterikusan hangzik, de a váltás a hamburgi megszokottság után nagyon jól jött. Nem bírom a monotóniát, ezért lettem bokszoló, s nem, mondjuk, úszó vagy futó – mesélte honfitársunk, aki trénerével múlt hét végén tért vissza Németországba, s most az akklimatizálódás napjait és az egyre könnyebbé váló edzéseket gyűrik.
A profi szenzációhajhászásához szokott fülnek már azt furcsa volt hallani, hogy Erdei a keddi felvezető sajtótájékoztatón elnézést kért Sahnoune-tól az első mérkőzés elmaradásáért. A két fél azóta is tisztelettel, elismeréssel beszél a másikról. „Kiváló bokszoló, technikailag kiemelkedő, nagyszerűen védekezik. Remélem, komoly küzdelmet vívunk majd, amelynek végén hazavihetem az övet Marseille-be” – nyilatkozta Sahnoune. Erdei is elismeri ellenfele képességeit: „Kemény dió lesz a francia fiú, elég csak a kiütésmérlegét megnézni. Az enyém nem olyan jó (22 győzelemből 13 K. O. – a szerk.), de ez nem érdekes, csak a végső siker. A védekezésre helyezem a hangsúlyt, s ki akarom használni, hogy gyorsabb és mozgékonyabb vagyok, mint ő.”
Úgy legyen. Mert ha a nyolc hónapos meccsnélküliség és a szerencsétlen júliusi betegség ellenére sikerül, akkor világbajnokunk előtt új távlatok nyílhatnak: a címegyesítés lehetősége. A WBA-király Tiozzo és a WBC-uralkodó Adamek idén már móresre tanított egy-egy universumost, nem ártana, ha mondjuk jövő év elején viszszakapnák a kölcsönt. Mondjuk Erdei Zsolttól.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.