Bejelentette tegnap öt ázsiai ország, hogy együttműködnek a madárinfluenza elleni küzdelemben. Kambodzsa, Mianmar, Vietnam, Thaiföld és Laosz a szakemberek képzéséről és az esetleges járványokat figyelő rendszer kiépítéséről állapodott meg. Thaiföld vállalja egy olyan készlet felhalmozását a madárinfluenza vírusa elleni gyógyszerből, amely elég az egész térség lakosságának. Bangkok 30 ezer Tamiflu kapszulával járulna hozzá ehhez. Az Ázsiai Fejlesztési Bank szerint hárommillió ember eshet egy esetleges járvány áldozatául Ázsiában, a gazdasági veszteség pedig 300 milliárd dollár is lehet – adta hírül a távirati iroda.
Az indonéziai Tanggerang városából tegnap három unokatestvért, egy nyolc-, egy ötéves, illetve egy tíz hónapos gyermeket szállítottak kórházba madárinfluenzára utaló tünetekkel. A csecsemő édesanyja nemrégiben vesztette életét, a jelek szerint a H5N1-vírus miatt.
Hétfőtől tilos a szárnyasok bevitele Ukrajnába, ahol múlt hónapban már embargót vezettek be a Horvátországból, Romániából, Törökországból és Oroszország több körzetéből származó madarakra. A román határőrök tegnap felfüggesztették a járművek fertőtlenítését – tudatta lapunkkal Kovács Iván szóvivő. Azt nem közölték, miért hozták a döntést, és az mennyi időre szól. A románok november elsején vezették be a hazánkból hozzájuk érkező járművek fertőtlenítését.
Baranya megyében tegnap szimulációs gyakorlatokat tartottak a megyei állat-egészségügyi szakemberek egy esetleges madárinfluenza-járvány gócpontjának felszámolására. Hazánkban még nincs madárinfluenza, de az egészségügyi szolgálat felkészült a vírus megjelenésére – mondta Süth Miklós országos főállatorvos, aki megtekintette a nagynyárádi gyakorlatot.

Erre nagyon ráfázhat Magyar Péter, újabb ügyekben jelentették fel