Figyelmeztetés az MVH-nak

Nagy Ottó
2005. 11. 17. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Számos szempontból sem volt képes megfelelni tavaly a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatalon (MVH) belül működő kifizetőügynökség az uniós elvárásoknak – derül ki az Európai Számvevőszék az EU 2004. évi gazdálkodását elemző jelentéséből. A Bruxinfo tájékoztatása szerint az új tagországok 11 kifizető- ügynöksége közül (Lengyelországban kettő is működik) hét kapta meg az akkreditációt, négy azonban – köztük a magyar is – továbbra is csak átmeneti státussal rendelkezik.
A jelentés szerint a tizenegy kifizetőügynökségből csak a cseh, a szlovák, az egyik lengyel, a szlovén és a litván képes az unió által támasztott feltételeknek megfelelni, az észtnek és a máltainak két területen is jelentős hiányosságai vannak, míg a maradék négy ügynökség a hét vizsgált szempontból legalább négyben egyáltalán nem felelt meg az elvárásoknak.
A hazai kifizetőügynökség öt területen is elégtelen osztályzatot kapott. A jelentés az írásos eljárások, a kifizetési ellenőrzések és eljárások, a könyvelési eljárások, a számítógépes biztonság és az úgynevezett delegált testületek területén ítélte nem megfelelőnek felkészültségét.
A jelentés szerint a magyar kifizetőügynökség 2004-ben csak 500 ezer eurót folyósított, ami jelentősen elmarad például a csehekétől (4,7 millió euró), a lengyelekétől (10,8 millió euró), de még a szlovákokétól is (1,4 millió euró).

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.