Fokozottan védik a postásokat

Mától a rendőrökön kívül polgárőrök és fegyveres testületek munkatársai is részt vesznek a postások védelmében. A kézbesítők ugyanis ebben a hónapban viszik ki a több elemből álló, megemelt járandóságot a nyugdíjasoknak.

Zsilka László
2005. 11. 08. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Különleges biztonsági intézkedéseket vezetett be a Magyar Posta Rt. a novemberi nyugdíjak kézbesítésére – jelentették be tegnap a társaság sajtótájékoztatóján. Ebben a hónapban a nyugdíjasok egy utalványon kapják meg az esedékes járandóságukat, az évi emelés visszamenőleges részét és a 13. havi ellátmány második felét. Mától Budapesten, holnaptól a megyeszékhelyeken és a nagyobb városokban, péntektől pedig az egész országban megkezdik a kifizetéseket – mondta Szivi László vezérigazgató-helyettes. A tizenháromezer kézbesítő november 25-ig öszszesen 165 milliárd forintot visz ki 2,2 millió nyugdíjasnak. Az ügyfelek már megkapták az értesítést, hogy pontosan melyik napon várhatják a postást, aki csak a jogosultnak adhatja át az összeget, illetve az írásban meghatalmazottnak.
A kézbesítők fokozott védelméről a rendőrökön kívül polgárőrök, határőrök, vagyonőrök, valamint a vám- és pénzügyőrség munkatársai gondoskodnak – közölte Vidus Tibor, a részvénytársaság biztonsági főnöke. A mobil posták és a postahivatalok közbiztonsági ellenőrzése is szigorodik a következő hetekben. A bűnügyi szempontból legveszélyesebb körzetekben szórólapokon kérik az ott lakóktól, hogy kísérjék figyelemmel a postások útvonalát, és jelezzék, ha valaki követné a pénzszállítót, vagy ha idegen érdeklődne felőle. A kézbesítők a bankjegyeket biztonsági pénztárcában tartják. Ha illetéktelen nyitja ki a speciális rekeszeket, a szerkezet hang- és füstjelzés kíséretében eltávolíthatatlan festékkel megjelöli és felhasználhatatlanná teszi a bankókat.
A rendőrség intézkedési tervet dolgozott ki a támadások megelőzésére. Hatala József, az Országos Rendőr-főkapitányság közbiztonsági főigazgatója elmondta: körlevélben szólította fel a megyei főkapitányságok vezetőit, hogy a helyi rendőrök egyeztessenek a posta munkatársaival és a polgárőrökkel, mikor várható nagyobb érték szállítása a körzetükben. A rendőrség azokban az időszakokban megerősített járőröket küld az utcákra és a postahivatalokhoz.
A főigazgató szerint a bűnüldözőkre novemberben és decemberben a szokásosnál több feladat hárul, mivel az ünnepek közeledtével sokan hordanak maguknál az átlagost meghaladó mennyiségű készpénzt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.