Independent
A Fehér Ház egyre súlyosbodó politikai következményekkel számolhat, és esetleg új bűnvádi eljárásnak néz elé amiatt, ahogyan az iraki háborút megindokolta – olvasható a független brit lapban.
The Guardian
Jimmy Carter volt amerikai elnöknek a baloldali brit lap számára írt cikke ezt a főcímet kapta: Ez nem az az ország, amelyet egyszer ismertem, alcíme: Jimmy Carter volt amerikai elnök
szerint a háborúzó Amerika elhagyja alapértékeit. A volt
elnök szerint az, amit ma az amerikai kormány tesz, az ellentétes minden alapelvvel. A megsértett elvek közé tartozik az Egyesült Államoknak a béke, az igazságosság, a polgárjogok, a környezet és az emberi jogok iránti elkötelezettsége. De a Bush-kormány veszélyezteti az Egyesült Államoknak azt a történelmi kötelezettségét is, hogy az állampolgárokat valós információkkal lássa el. Ehelyett meghirdette a „megelőző háború” politikáját, amely révén Washington olyan országokat támad meg, amelyek politikáját elfogadhatatlannak tartja.
Az amerikai kormány célja az, hogy az egész világra kiterjessze hatalmát. Sőt, semmibe veszi a genfi egyezményt, és támogatja a kínzásokat Irakban, a guántanamói támaszpontján, Afganisztánban, valamint számos más országba küld embereket bérkínzásra.

Egy fiú bicskával támadt meg egy férfit Borsodban