Financial Times
A világ elitje által olvasott brit globális lap ismerteti azt, hogy az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank, valamint a Világbank közös felmérése szerint az elmúlt három évben kilenc országban, köztük Magyarországon nőtt a korrupció.
European Voice
Az unióra szakosodott hetilap gúnyosan ír arról, hogy míg az EU pénzügyminiszterei elítélik a magyar költségvetési hiányt, addig a Nemzeti Filharmonikus Zenekar nagy nyitókoncertet adott, amely tovább növeli a közpénzek hiányát, csakúgy, mint a budapesti Operettszínház gálaelőadása.
BusinessWeek
A vezető amerikai üzleti hetilap a Magyar Nemzeti Bank jelentésére hivatkozva írja, hogy Magyarország azt tervezi: nem vezeti be az eurót 2010-ben, mert az ország gazdasága felkészületlen és az ilyen lépés kockázata túl nagy. Magyarország áll a legtávolabb a közös európai pénz bevezetésétől az újonnan csatlakozó tagok között.
The Budapest Times
A budapesti angol nyelvű hetilap azt emeli ki, hogy Magyarország költségvetési deficitje a szomszédos államok gazdaságát sérti, mint ahogyan arról a szlovák pénzügyminiszter is panaszkodott.

Közel húsz törvényjavaslatot vitat meg hétfőn a parlament