Nyerhetnek a magánorvosok

2005. 11. 24. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Jövő évtől valószínűleg ismét felírhatnak majd a magánorvosok 90, illetve 100 százalékos társadalombiztosítási támogatással gyógyszereket, ezt a lehetőségüket egy jogszabály-módosítás szüntette meg novembertől. A rendszer viszszaállításához elvi beleegyezését adta Gyurcsány Ferenc miniszterelnök is a Magyar Orvosi Kamara elnökével, Éger Istvánnal és Rácz Jenő egészségügyi miniszterrel folytatott tegnapi megbeszélésén. A találkozót Éger kezdeményezte, mint mondta: többek között azért, hogy néhány fontos és aktuális kérdésről hitelesen és közvetlenül tájékoztassa a kormányfőt.
A tegnapi egyeztetés másik fő témája az egészségügyi dolgozók ügyeleti rendszere volt. Mint ismeretes, az európai és a magyar bíróság is kimondta, hogy az ügyeletet teljes egészében munkaidőnek kell tekinteni. Magyarországon azonban ez nincs így, az ügyeletben töltött időnek ugyanis csak egy részét ismerik el munkaidőnek, s csak ez után fizetnek emelt összegű díjazást az orvosoknak és az egészségügyi dolgozóknak.
Éger István hangsúlyozta: abban tudnak elképzelni kompromisszumot, milyen ütemezéssel biztosítson fedezetet az állami költségvetés ahhoz, hogy az ügyelet díjazása a bírósági ítéleteknek megfelelően történjék. Hozzátette: elfogadják, hogy figyelembe kell venni a büdzsé teherbíró képességét.
Rácz Jenő elmondta: hozzákezdtek egy olyan jogszabály-módosításhoz, amely rendezné ezt a problémát. Ez azonban nem megy egyik pillanatról a másikra – szögezte le. A szaktárca vezetője közölte: egyetértenek az orvosi kamarával abban, hogy az egészségügy átalakításának és javításának érdekében milyen irányt kell követni.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Országgyűlési választás2026. április 12. Minden hír a választásról

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.