Nyertek, de hiába várnak a települések

Kistelepülési önkormányzatok tucatjai várnak arra, hogy a nyertes pályázatuknak megfelelően az Informatikai és Hírközlési Minisztérium bevezesse hozzájuk a szélessávú internet-hozzáférést. Már 2004 elején teljesülni kellett volna a tárca ígéreteinek, ennek ellenére sokan a mai napig hiába várnak erre.

2005. 11. 03. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A nyugati határszélen fekvő, alig több mint 270 lélekszámú falu, Szarvaskend sok felzárkózni kívánó kistelepüléshez hasonlóan pályázatot nyújtott be az Informatikai és Hírközlési Minisztériumhoz új, nyilvános közösségi internet-hozzáférési helyek létrehozására és eMagyarország pontként történő működtetésére. A vasi kisfalu pályázata nyert. Hegedűs Balázs polgármester elmondta, a géppark kialakítása időben megtörtént, a széles sávú internet-hozzáférés kialakítására viszont mind a mai napig hiába várnak. – A határidőt az elejétől kezdve többször módosították, az egyik kijelölt dátum éppen 2004. május 1-je, az ország uniós csatlakozásának időpontja volt, de a minisztérium szakemberek helyett továbbra is csak papírokat küldözget Szarvaskendre.
A tárca kommunikációs és PR-irodája az üggyel kapcsolatban azt közölte, az eMagyarország pontokon az internetelérések kiépítése egyelőre megtervezett ütemterv szerint halad. A minisztérium megjegyezte, számos helyen azonban technikai és/vagy szerződéses okok, illetve esetlegesen kapacitásproblémák miatt újabb beszerzésekre volt szükség.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.