Ne mazsolázzák ki a postát
Tarthatatlannak ítéli a posta 2009-re tervezett teljes liberalizációját a Postás Szakszervezet. A postai szolgáltatások piacra kerülésére fel kell készülni, és jogszabályokkal kell megakadályozni, hogy „kimazsolázzák” a társaság szolgáltatásait – hangsúlyozta Pecze Pál, az érdekképviselet szombaton megválasztott új elnöke. (MTI)
Épülhet a gázerőmű
Az alacsony részvétel miatt érvénytelen lett a tegnapi népszavazás Vásárosnaményban, ahol a választók a város új rendezési tervéről szavazhattak. A rendezési tervhez kapcsolódik egy ipari park kialakítása, amelyen az első, már jelentkezett beruházó villamos energiát előállító gázerőművet építene. A beruházó, a Kárpátokenergol Kft. 230 megawatt teljesítményű erőművet létesítene. A sikertelen népszavazás után az önkormányzat dönthet az új rendezési tervéről. (MTI)
Újabb német húsbotrány
Teljes készültségben állnak a húskommandók Németországban, miután újabb botrány robbant ki – adta hírül a Magyar Rádió. Egy gelsenkircheni nagyüzemben 60 tonna marha- és pulykahúst foglaltak le. A nagykereskedő cég a gyanú szerint átcímkéztette a lejárt szavatosságú húst, és friss áruként adta tovább. Azt még nem tudni, hogy az uniós tagországok közül kapott-e valamelyik a német áruból. (MN)
Menczer Tamás: Az ukránok azt akarják, hogy az ukránpárti Tisza nyerje meg a választást















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!