Dan Gheorghiu konstancai törvényszéki orvos azt állítja, hogy a mentős okozhatta a skizofréniában szenvedő Maricica Cornici halálát júniusban, a romániai Vaslui megyei Szentháromság ortodox kolostorban – közölte a Iasiban megjelenő Ziarul de Iasi megyei napilap. Eddig a román hatóságok Daniel Petre Corogeanut, egy teológiai végzettség nélkül pappá szentelt szerzetest vádoltak a gyilkossággal, mivel ő rendelte el, hogy a beteg apácát feszítsék keresztre. Miként megírtuk: a huszonhárom éves áldozatot lelakatolták, éhen-szomjan tartották, a száját pedig törülközővel tömték be.
Az eddigi orvosszakértői eredmények szerint a nő halálát a kínzáskor fellépő oxigénhiány és szívelégtelenség okozta, és már halott volt a mentők kiérkezésekor. Dan Gheorghiu szerint viszont a beteg a mentőben halt meg, amikor az orvos hat ampulla adrenalint adott be neki. Kijelentése teljesen felforgatta az eddigi tényállást, mivel ez akár fel is mentheti a szerzetest és társait a gyilkosság vádja alól.
A tragédia után a szerzetest és a kolostorban élő négy nővért letartóztatták, majd a fővádlott ügyvédei ellenpróbát kértek. Ezért az áldozat tetemét exhumálták, és a testet újra megvizsgáló konstancai orvos így vált a történet egyik főszereplőjévé.
A vaslui egészségügyi szakemberek továbbra is azt állítják, hogy mentőcsapatuk azelőtt állapította meg a halál beálltát, mielőtt a nőt beemelték volna az autóba. Szerintük a mentőorvos csupán azért injekciózott hat adag adrenalint a testébe az újraélesztési kísérlet befejezése után, hogy megnyugtassa a lelkiismeretét.

Eltűnt pásztói nőt keres a rendőrség