Az európaiak kerülik a kockázatot

K. Tóth László
2005. 12. 08. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Míg az Egyesült Államokban a megkérdezettek 40 százalékának van ötvenezer dollárnál nagyobb pénzügyi megtakarítása, Nyugat-Európában a válaszadók 13 százalékának van ötvenezer eurót meghaladó pénzügyi invesztíciója, addig Magyarországon három százalékuk diszponál az utóbbi összeg fölött – derül ki a GfK Custom Research Worldwide piackutató cég és a Wall Street Journal együttműködésében készült őszi befektetési barométerből.
A felmérésből kiderül, hogy az európai magánbefektetők továbbra is a biztonságosabb befektetési formákat kedvelik: Amerikában a részvénybefektetések a legkedveltebbek, a megkérdezettek harminc százaléka preferálná a tőzsdei értékpapírokat, Nyugat-Európában viszont csak a 12 százalék, hazánkban pedig a tíz százaléka. A közép- és kelet-európai térségben 68 százalék azoknak az aránya, akik megtakarításaikat nem bízzák befektetési megoldásokat kínáló intézményre.
Magyarországon a tavaszi felméréshez képest romlott a helyzet: akkor 72 százalék volt a nem befektetők aránya, mostanra 78 százalékra emelkedett ez a mutató. A fennmaradó 22 százalék befektetéseinek megoszlása: rövid lejáratú betétek (tíz százalék az összes válaszadóhoz viszonyítva), életbiztosítás (négy), részvények, kötvények (két-két), nyugdíjalap (egy), egyéb befektetési eszköz (három).

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.