Újabb hullámokat vetett az amerikai titkosszolgálat állítólagos európai fogolyszállításainak ügye, ezúttal azonban két franciaországi emberi jogi csoport nem elégedett meg értesüléseik nyilvánosságra hozatalával, hanem jogi eljárást kezdeményezett a tények felfedése érdekében. A Párizsban működő Szövetség az Emberi Jogokért és az Emberi Jogok Ligája nevű szervezetek érdeklődésének középpontjában azok a rejtélyes repülések állnak, melyek során az amerikai központi hírszerzés repülőgépei leszálltak egy-egy Párizshoz, illetve Bresthez közeli repülőtéren, miközben gyaníthatóan a terrorizmus elleni háborúban ejtett foglyokat szállítottak a fedélzetükön.
A két csoport közleményében arra hívta fel figyelmet, hogy az általuk kezdeményezett perrel „a francia hatóságok felelősségére” kívánnak rávilágítani, hogy eljárás indulhasson a felelős személyek ellen.
Megfigyelők szerint kérdéses, hogy a francia hatóságok mennyire mutatnak együttműködési hajlamot a vizsgálatban, hiszen köztudott, hogy az iraki háborús nézeteltérés ellenére kitűnő titkosszolgálati kapcsolatot ápolnak amerikai partnereikkel.

Eltűnt pásztói nőt keres a rendőrség