Mindkét gabonatermék jegyzése ingadozott a 48. héten a nemzetközi piacokon meghatározó chicagói tőzsdén. A takarmánykukorica-jegyzéseknél ezt egyfelől az alacsony amerikai exportadatok váltották ki, amire azonban a befektetési alapok technikai vételekkel reagáltak, s ez ismét felvitte az árszintet. A takarmánypiacot továbbra is sokkolják az újabb madárinfluenzáról szóló jelentések, Kínában ismét találtak beteg állatokat, s talán ezzel függ össze az a hír is, hogy a várható kínai kukoricaexport a korábban jelzett 3 millió tonna helyett akár 5 millió is lehet. A búzaárak volatilitása mögött is kedvező és kevésbé jó hírek húzódtak meg. Emelte az árszintet, hogy nőtt az Irakba szállítandó amerikai búza mennyisége. Erősítette az árakat az USDA minőségi megítélése is, amely 52 százalékban tartotta jónak, illetve kiváló minőségűnek a betakarított búzát a múlt heti 55 százalék után. Az Agrograin Rt. elemzői szerint a nemzetközi gabonapiacon továbbra is szűk sávú, az időjárás és a kereslet által befolyásolt ármozgások várhatók.
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) áruszekciójában a 48. héten nagy lendülettel indult a kereskedés, ám az iram alábbhagyott, és alacsony forgalommal zárult a heti kereskedés. A takarmánykukorica-szekcióban is kevesebb konkrét árukötés született, mint az előző héten, és a jegyzések kisebb ingadozások mellett gyengültek. Ehhez hozzájárulhatott a kedvező betakarítási hír: az országban 91 százalékát aratták le a kukoricatermésnek, az átlaghozam 7,71 tonna hektáronként. A búzapiacon összesen kilenckontraktusnyi forgalom volt, és a jegyzések az egyes határidőkre nem változtak, amihez hozzájárult, hogy a búzát csaknem teljesen elvetették, és a jelenlegi enyhe csapadékos időjárás kedvezően hat a növényzetre.
A napraforgómag-szekcióban is csökkent a forgalom, de a jegyzések ingadozása kiegyenlítette egymást, ezért a záró árszint a múlt hetinek megfelelően alakult. Az elmúlt (49.) hét elején a BÉT gabonapiacán laposan indult a kereskedés: sem az árak nem változtak, sem a kereskedés nem pezsgett, kedden egyetlen üzletet kötöttek takarmánykukoricára. Szerdán a búza is bezsebelt egyetlen kontraktust, miközben ez év decemberi lejáratra az ára csökkent tíz forinttal. A határidős takarmánykukorica-piacon 64 kontraktust kötöttek az alkuszok, 141,461 millió forint értékben. A decemberi lejáratnál 160 forinttal 21010 forintra emelkedett, míg a júliusi 400 forinttal emelkedve 25 ezer forinton kötött ki. Csütörtökön 38 kontraktusra született üzletkötés, de ebből 35-öt a napraforgó szekciójában kötöttek. Pénteken a búza márciusi lejárata 800 forinttal 22 800 forintra nőtt, a kukorica márciusi ára 100 forinttal, májusi ára 200 forinttal csökkent, így a takarmánykukorica márciusra 24 900 forintba, júniusra 25 500 forintba került.

Hoppá, XIV. Leó pápa már járt Magyarországon