Nagy sikerként értékeli a tőzsde elnöke a negyedik nyugdíjpillérként aposztrofált, nyugdíj-előtakarékossági számla – a negyedik pillér – jövő évi bevezetését, s 2006-ban mintegy 10,5 milliárd forintnyi, hosszú távú megtakarításra számít a számlákon.
Szalay-Berzeviczy Attila, a Budapesti Értéktőzsde elnöke szerint a negyedik pillér nem konkurense az önkéntes pénztáraknak, hanem csupán további, alternatív, megtakarításra ösztönző lehetőség. Előnye, hogy tudatos befektetői magatartásra ösztönöz, mivel a számla tulajdonosa szabadon eldöntheti, milyen értékpapírba – részvénybe, kötvénybe, befektetési jegybe – fekteti a jövőbeli nyugdíjának kiegészítésére szánt összeget.
Ugyanakkor a számlán keletkezett árfolyamnyereséget nem terheli majd a 2007-ben bevezetésre kerülő árfolyamnyereség-adó sem. A karácsony előtti napokban elfogadott, a nyugdíj-előtakarékossági számla bevezetését kimondó törvény szerint a nyugdíj-előtakarékossági számla éves számlavezetési díja a portfólió egy százaléka, de minimum kétezer forint, valamint minden tőkebefizetés utáni vásárlási tranzakció díjmentes, és minden további tranzakcióért a számlavezető bank saját kondíciós listája alapján számítja fel a díjat.
A tőzsde elnöke jelezte, hogy szerinte a hazai bankok az alacsonyabb kamatkörnyezetben ki vannak éhezve minden új, a jutalékbevételek növelésére alkalmas termékre – így várhatóan többen piacra lépnek majd a konstrukcióval –, de a jogszabály lehetővé teszi a brókercégek számlavezetését is. Szalai-Berzeviczy Attila 2006-ban, a bevezetés évében hetvenezer számla nyitására és számlánként átlagosan 150 ezer forint megtakarításra számít.

Eltűnt pásztói nőt keres a rendőrség