OTP Bank: Ukrajna még érdekes maradt

Munkatársunktól
2005. 12. 03. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tudomásul vette az ukrajnai döntéshozók határozatát az OTP Bank, amely szerint nem velük kezdik meg a tárgyalásokat a Joint Stock Innovation Bank UkrSibBank többségi részesedésének adásvételéről.
A magyar pénzintézet ugyanakkor fenntartja azon korábbi álláspontját, amely szerint Ukrajna gazdasága és bankrendszere jelentős növekedési potenciállal rendelkezik, ezért azt továbbra is fontos akvizíciós célországnak tekinti, és minden arra érdemes bankvásárlási lehetőséget megvizsgál. A döntés kapcsán Wolf László, az OTP Bank vezérigazgató-helyettese azt mondta: „Ukrajna kiemelten jelentős pozíciót foglal el az OTP Bank akvizíciós stratégiájában, ezért a mostani döntés után további bankvásárlási lehetőségeket fogunk megvizsgálni a szomszédos országban.
Az OTP menedzsmentje a következő akvizíciós lehetőségnél is a részvényesi érdekek figyelembevételével fogja megtenni ajánlatát. Mint ismeretes, az OTP Bank akvizíciós tervei között szerepel a román CEC, a szerb a Vojvodjanska Banka és a horvát Splitska Banka megvásárlása is.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.