Szoros verseny
A Marketing Centrum legfrissebb közvélemény-kutatása szerint kiegyenlítette hátrányát a szocialista párt: a Fideszt és az MSZP-t is a lakosság 32 százaléka, a biztos szavazók 37 százaléka támogatja. A kormányoldal elsősorban Budapesten és a 60 évnél idősebbek körében erősödött az utóbbi másfél hónapban, a községekben azonban továbbra is nagyobb az ellenzék támogatottsága, a vidéki városokban pedig döntetlen körüli a helyzet. A közvélemény-kutató kétpárti parlamentet jósol, bár az SZDSZ bejutása csak hajszálon múlik. (MN)
Aláírásgyűjtés
Aláírás-gyűjtési akciót indít az Élőlánc Magyarországért ökopárt ezen a héten a növények génmanipulációs törvénye ellen. Varga Géza, a párt egyik alapítója elmondta: ma kerülnek a nyomdába az ívek, amelyek aláírásával a parlamentben februárban tárgyalandó koegzisztenciatörvényt utasíthatják el az emberek. A törvényben a génmódosított, a nem génmódosított és az ökológiai gazdálkodásból származó termények egymás mellett élését szabályoznák. (MTI)
A béralkuról újra
A Települési Önkormányzatok Országos Szövetségének (TÖOSZ) elnöksége ma újra áttekinti a közszféra jövő évi béremelésével kapcsolatban kialakult helyzetet. A TÖOSZ pénteken jelentette be, hogy nem tekinti érvényesnek a napokban megkötött közszolgálati béralkut, mivel korábbi kikötése ellenére az egyezség nem biztosítja a béremeléshez szükséges költségvetési fedezetet. (B. Á.)
Emlékezés az ’56-os egri sortűzre
Az 1956. december 12-i egri sortűz áldozataira emlékeztek tegnap a hevesi megyeszékhelyen. A résztvevők megkoszorúzták az emléktáblát, amelyen kilenc áldozat neve szerepel. Nyerges Andor, az ’56-os Szövetség vezetőségi tagja rámutatott: a „szovjet szuronyok és lánctalpak segítségével hatalomra került hazaárulók” nem csupán Egerben zúdítottak golyózáport a békésen tüntető tömegre, hanem országszerte; 1957 júniusáig 72 sortűz volt. (MTI)

Kecskesajtos fagyiért őrülnek meg a Balatonnál