Beloianniszt az 1950-es évek elején a polgárháború miatt hazájukat elhagyó görög menekültek alapították. A település az eltelt évtizedek alatt sokat változott, mára már jórészt magyarlakta, hiszen a falu 1250 lakójából ma már csak 300 ember vallja magát görögnek vagy görög származásúnak. A falu megoldatlan problémái közül hosszú ideig az egyik legégetőbb a jegyző személye volt, s az ma is. Korábban a település nem talált megfelelő embert a jegyzői pozícióba, ma pedig a két év óta hivatalban levő Jenei Gergely miatt került az önkormányzat a támadások kereszttüzébe.
A beloianniszi önkormányzat két éve, 2003 nyarán Jenei Gergelyt választotta meg a település jegyzőjévé. A falu vezetése úgy gondolta, végre megtalálta a megfelelő embert. Egyetlen probléma volt csupán, hogy a megválasztott jegyzőnek nem volt meg a szükséges iskola végzettsége, viszont Jenei Gergely vállalta, hogy egy éven belül befejezi a folyamatban levő jogi tanulmányait. A képviselő-testület az ígéret tükrében az újonnan kinevezett jegyzőnek kétéves felmentést adott az álláshoz szükséges iskolai végzettség alól.
Telt-múlt az idő, azonban Jenei Gergely a két év letelte után sem szerezte meg a jogi diplomát, sőt ez a mai napig nem sikerült neki. A jegyző már tavasszal közölte, hogy a megadott határidőig nem tudja teljesíteni a korábban tett ígéretét. Gelencsér József, a Fejér Megyei Közigazgatási Hivatal vezetője ekkor jelezte, hogy a felmentést újabb két évre nem lehet meghoszszabbítani, Jenei Gergely megbízatása 2005 nyarán automatikusan megszűnik, s az önkormányzatnak pályázatot kell kiírnia a jegyzői állásra.
A júliusban kiírt pályázatra hatan jelentkeztek: öt jogvégzett ember és Jenei Gergely. Nem kis meglepetésre a képviselő-testület ismét a korábbi jegyzőnek szavazott bizalmat, s újabb kétéves felmentést adott az álláshoz szükséges iskolai végzettség alól. – Azért, hogy meglegyen a szükséges szavazati többség, az egyik polgármesterhez húzó képviselőtársamat a kórházból hozták be a képviselő-testületi ülésre, a kezéből kilógott az infúziós tű – emlékezett vissza Dulasz Takisz beloianniszi képviselő. A megyei közigazgatási hivatal az eredmény tükrében törvényességi észrevételt tett az önkormányzatnál a korábbi jegyző újbóli kinevezése ellen. Gelencsér József azzal érvelt, hogy egyrészt ellentétes a jogszabállyal, hogy az önkormányzat ugyanazon személy esetében ismételten éljen a képesítési feltételek alóli mentesítéssel, másrészt a képviselő-testület döntése felveti a gyanút, hogy a jegyzői pályázati eljárás lefolytatása csupán formalitás volt, s a pozíciót eleve Jeneinek szánták. Az észrevételt az önkormányzat nem fogadta el, ezért a közigazgatási hivatal a bírósághoz fordult. – A mi álláspontunk szerint az önkormányzat jogszabálysértést követett el, ezért keresetlevéllel fordultunk a bírósághoz – szögezte le Gelencsér József. Hozzátette: véleményük szerint a bíróság nekik ad majd igazat. A saját maguk igazában bízik Rizojannisz Kosztasz, Beloiannisz polgármestere is. Több képviselő felháborítónak tartja, ami történik. – A beloianniszi eset tükrében bárkiből lehet jegyző ma Magyarországon, aki jó viszonyban van az adott település képviselő-testületi tagjainak többségével – fogalmazott Markusz Tomasz, az önkormányzat képviselője. Hozzátette: úgy látszik, az iskolai végzettség hiánya nem akadály.
A vitában a bíróság mondja ki a végső szót, addig mindenki bízhat a maga igazában.

Kamasz hősök mentettek életet a síneknél Piliscsabán