Jogorvoslatot kérnek a szociális ellátók

Alkotmánybírósághoz fordul a Szociális Ellátók és Ellátottak Egyesülete. A szervezet szerint a normatív támogatások csökkentése miatt egyes idős és szociálisan rászoruló embereket ellátó intézmények ellehetetlenülhetnek, ha az Országgyűlés nem változtat a támogatások rendszerén.

2006. 01. 03. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Többheti tiltakozás és két figyelemfelkeltő tüntetés után a Szociális Ellátók és Ellátottak Egyesülete december közepén szomorúan vette tudomásul, hogy a kormány az idei költségvetésben drasztikusan csökkentette a betegeket és időseket ellátó intézményeknek járó normatív támogatások összegét. – Először 447 ezer forintról volt szó, később ez 615 ezer forintra, majd egy módosító indítvány elfogadása után 640 ezer forintra változott – jelentette ki akkor Pósfai Gábor, az egyesület ügyvezető alelnöke. Hozzátette: a többször felfelé korrigált végösszeg is mintegy 130 ezer forinttal alacsonyabb a tavalyinál, aminek következtében számos intézmény várhatóan bezárja majd a kapuit, a többi pedig csak akkor maradhat talpon, ha a dolgozók egy részét elbocsátja.
Az egyesület ezért úgy döntött, hogy a helyzet megváltoztatása érdekében beadványt nyújt be az Alkotmánybírósághoz. – Úgy érezzük, hogy a normatív támogatások csökkentése több ponton törvénybe ütközik – szögezte le Pósfai Gábor. Az ügyvezető elnök hozzátette: sérül a betegek és idősek szerzett jogainak védelme.

Petíció. A Magyar Szociális Fórum koordinációs munkabizottsága petíciót ad át a hazai politikai erőknek és a gazdasági élet szereplőinek, amiben síkraszállnak a szegénység felszámolása és a társadalmi igazságtalanságok megszüntetéséért.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.