Nyomoz a rendőrség a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (Kehi) elnökének feljelentése alapján a Postabank konszolidációjával kapcsolatos hivatali vizsgálat ügyében – tájékoztatta lapunkat Batiz András kormányszóvivő. Közölte azt is: Kiss Péter kancelláriaminiszter korábbi bejelentésének megfelelően, folyamatban van a kiszivárogtatott, államtitoknak minősülő Kehi-jelentés titkosításának felülvizsgálata. Tegnap az ORFK nem adott választ arra, hogy tettek-e feljelentést államtitoksértés gyanúja miatt.
A Népszabadság az interneten megjelent Kehi-dokumentumokra hivatkozva arról közölt összeállítást, hogy Stumpf István 2000-ben leállította a Postabank konszolidációjának vizsgálatát.
*
Stumpf hamisítványnak nevezte a levelet, és helyreigazítást kért a laptól. A kormány közeli orgánum sejtései szerint Stumpf azért avatkozott közbe, mert a Kehi „mélységi” vizsgálata a Fideszhez közel álló személyek érintettségét mutatta ki.
A Népszava tegnap arról számolt be: Stumpf István jogi úton nem kereste meg a Népszabadságot. A volt miniszter ezzel szemben állítja: a cikk megjelenése után azonnal helyreigazítási kérelmet küldött, választ azonban még nem kapott, tehát a Népszavában megjelent állítás hazugság. Kijelentette, amennyiben nem történik meg a helyreigazítás, úgy a sajtóperen felül kártérítési keresetet is benyújtanak. Kifejtette: a Kehiben 1999-ben valóban készült egy, „Összefoglaló ellenőri jelentés a Postabank és a Magyar Fejlesztési Bank feltárt veszteségeinek keletkezéseiről” című, az Orbán-kormány által elfogadott dokumentum, és az ennek alapján tett feljelentésre indult meg a büntetőeljárás, majd történt meg a vádemelés Princz Gábor és társai ellen. – A konszolidáció folyamatos vizsgálatát a Medgyessy-kormány állította le – hangsúlyozta Stumpf István. Az interneten megjelent dokumentumok egyeztetési munkaanyagok, s azokat soha nem terjesztették a kormány elé.
Vörös T. Károly, a Népszabadság főszerkesztője közölte: helyreigazítási kérelmet küldtek a Népszavának, és jogászaik vizsgálják a február 9-én Stumpf Istvántól érkezett helyreigazítás megalapozottságát, amelyről határidőn belül döntenek. Arra a kérdésünkre, hogy ellenőrizték-e a bemutatott levél valódiságát, a főszerkesztő kitérő választ adott.

Halálos trópusi betegség ütötte fel a fejét Magyarországon, riadót fújtak az orvosok