Államtitkot sértettek, de mást nyomoznak

Munkatársunktól
2006. 02. 17. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nyomoz a rendőrség a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (Kehi) elnökének feljelentése alapján a Postabank konszolidációjával kapcsolatos hivatali vizsgálat ügyében – tájékoztatta lapunkat Batiz András kormányszóvivő. Közölte azt is: Kiss Péter kancelláriaminiszter korábbi bejelentésének megfelelően, folyamatban van a kiszivárogtatott, államtitoknak minősülő Kehi-jelentés titkosításának felülvizsgálata. Tegnap az ORFK nem adott választ arra, hogy tettek-e feljelentést államtitoksértés gyanúja miatt.
A Népszabadság az interneten megjelent Kehi-dokumentumokra hivatkozva arról közölt összeállítást, hogy Stumpf István 2000-ben leállította a Postabank konszolidációjának vizsgálatát.
*
Stumpf hamisítványnak nevezte a levelet, és helyreigazítást kért a laptól. A kormány közeli orgánum sejtései szerint Stumpf azért avatkozott közbe, mert a Kehi „mélységi” vizsgálata a Fideszhez közel álló személyek érintettségét mutatta ki.
A Népszava tegnap arról számolt be: Stumpf István jogi úton nem kereste meg a Népszabadságot. A volt miniszter ezzel szemben állítja: a cikk megjelenése után azonnal helyreigazítási kérelmet küldött, választ azonban még nem kapott, tehát a Népszavában megjelent állítás hazugság. Kijelentette, amennyiben nem történik meg a helyreigazítás, úgy a sajtóperen felül kártérítési keresetet is benyújtanak. Kifejtette: a Kehiben 1999-ben valóban készült egy, „Összefoglaló ellenőri jelentés a Postabank és a Magyar Fejlesztési Bank feltárt veszteségeinek keletkezéseiről” című, az Orbán-kormány által elfogadott dokumentum, és az ennek alapján tett feljelentésre indult meg a büntetőeljárás, majd történt meg a vádemelés Princz Gábor és társai ellen. – A konszolidáció folyamatos vizsgálatát a Medgyessy-kormány állította le – hangsúlyozta Stumpf István. Az interneten megjelent dokumentumok egyeztetési munkaanyagok, s azokat soha nem terjesztették a kormány elé.
Vörös T. Károly, a Népszabadság főszerkesztője közölte: helyreigazítási kérelmet küldtek a Népszavának, és jogászaik vizsgálják a február 9-én Stumpf Istvántól érkezett helyreigazítás megalapozottságát, amelyről határidőn belül döntenek. Arra a kérdésünkre, hogy ellenőrizték-e a bemutatott levél valódiságát, a főszerkesztő kitérő választ adott.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.