Borbarátnők báloznak Budapesten

Munkatársunktól
2006. 02. 17. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Harmadszor rendezi meg az idén hagyományos bálját a Tokaji Borbarátnők Társasága holnap este hét órától Budapesten, a Magyar Mezőgazdasági Múzeumban – tájékoztatta lapunkat Kulcsár Edit elnök. A társaságot három éve Mádon alapították a borvidék pincészeteinek tulajdonosai és a legnevesebb borászok feleségei. A tagok közé tartozik többek között a Borkalauz által ismertté vált Mészáros Gabriella, illetve a Béres Szőlőbirtok és Pincészetet képviselő Béres Klára is. A társaság célja, hogy viszszaállítsák a tokaji bor régi hírnevét, és ápolják a vidék hagyományait. A világörökség részét képező Tokaj-Hegyalján már a honfoglalás előtt létezhetett szőlőkultúra. Írásban 1571-ben említik először az aszút, amelynek készítése a XVI. században már gyakorlattá vált.
Az idei bál narrátora Papp Endre lesz, a vendégeket Berecz András mesemondó, a Csillagszeműek tánccsoport, Szűcs István zongorista és a Marsall zenekar szórakoztatja. A vacsorát a Gundel étterem készíti. Jegyek rendelhetők a Belvárosi Borszalonban (1052 Budapest, Vármegye utca 7.) vagy a 06-1/317-9448, illetve a [email protected] e-mail címen.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.