Koszovó kérdésében nem volt egyetértés az összekötő csoport kedd esti londoni ülésén, emelték ki a szerbiai médiumok. A nyugati diplomaták határozatban szerették volna leszögezni, hogy a koszovói rendezés nem teremt precedenst más konfliktusok megoldásához, Szergej Lavrov orosz külügyminiszter azonban ezt határozottan ellenezte, mint a Koszovó-tárgyalások befejezésének „mesterségesen meghatározott” határidejét is. Putyin orosz elnök is annak az állásfoglalásának adott hangot, hogy a konfliktusos helyzetek rendezésének elvei univerzálisak legyenek, s ugyanúgy alkalmazzák Koszovó esetében, mint a szakadár grúz területeken, Abháziában és Dél-Oszétiában. Ha úgy véljük, hogy Koszovónak teljes függetlenséget kell adni, akkor miért fosztanánk meg ettől Dél-Oszétia és Abházia lakosait, tette fel a szónoki kérdést Putyin a Kremlben megtartott sajtóértekezletéről tudósító hírügynökségek szerint.
A hathatalmi összekötő csoport ülésén részt vettek az ENSZ képviselőin kívül az EU és a NATO tisztségviselői is: Javier Solana kül- és biztonságpolitikai főképviselő, illetve Jaap de Hoop Scheffer NATO-főtitkár. Ez is utal az ülés jelentőségére, s arra az eltökéltségre, hogy a nemzetközi közösség a következő hónapokban jelentős előrehaladást kíván elérni a válság kezelésében. Az Egyesült Államok, Németország, Nagy-Britannia, Franciaország Olaszország és Oroszország külügyminiszterei szerint erőfeszítéseket kell tenni, hogy még az idén megszülessen a koszovói kérdés tárgyalásos rendezése.
Martti Ahtisaari világszervezeti megbízottal való konstruktív együttműködésre szólították fel Belgrádot és Pristinát, hogy mielőbb felkutassák a megoldást. Belgrádnak azt üzenték, hogy a megoldásnak elfogadhatónak kell lennie Koszovó népe számára, Pristinának pedig azt, hogy csak a multi-etnikai rendezés jöhet számításba. Figyelmeztettek is: aki erőszakhoz folyamodik, az saját magának okoz kárt. A diplomáciai vezetők természetesen nem foglaltak állást a tartomány majdani jogállásáról, ám az eddigiekből az úgynevezett „feltételes függetlenség” koncepciója körvonalazódik.

Főhősök nyomában – itt a legnehezebb irodalmi kvíz, csak a legjobbaknak sikerül hibátlanul kitölteni!