1990 Vass Csabával, az MSZP elnökségi tagjával és Haraszti Miklós SZDSZ-ügyvivővel közöl interjút a Népszabadság. Vass azt magyarázza, az intézmény a korábbi egypárti irányítás után ismét egypárti – SZDSZ-es – fennhatóság alá kerül. Haraszti szerint viszont a tévé csak azt fedezte fel, hogy vannak használható gondolataik, és nehezen nélkülözhető szakértőik. · A Békés Megyei Népújság a lap tulajdonjoga körüli vita rendezéséig felfüggeszti az MSZP-nek szóló befizetéseit. A lap egyik újságírója tudósította a Beszélőt Vastagh Pál „új Recskről” tett botrányt okozó kijelentéséről. · A Budai Központi Kerületi Bíróságon Földes László volt belügyminiszter-helyettes közölte: semmi köze nincs az ’56-os Kossuth téri vérengzéshez.
1994 Horn Gyula vezeti az MSZP országos listáját – erről döntött együttes ülésén a szocialista párt országos választmánya és elnöksége. A pártelnök – akiről még mindig nem derült ki, hogy az MSZP miniszterelnök-jelöltje-e – elmondta: elvként fogalmazták meg a lista összeállításakor, hogy annak élbolyában a párt reprezentáns személyiségei és a szövetséges szakszervezetek vezetői legyenek. A listán Horn után Nagy Sándor és Békesi László szerepel. · Krausz Tamás a Népszabadságban: „Békesi László »javított« gazdasági programjának most már vannak szociális elemei, a vita nyomán az is tisztázódott, hogy az MSZP kritikailag viszonyul a privatizációhoz, határozottan munkavállalói érdekeket állít programja középpontjába.”
1998 Ami ma van, az nem közbiztonság, nem az, amit elvárnak az állampolgárok, elfogadhatatlan, hogy naponta történjenek rablások és gyilkosságok – fakadt ki Horn Gyula miniszterelnök a Fenyő-gyilkosság nyomán. Az ingerült kormányfő azt is kifejtette: ha szükséges, újra kell fogalmazni az igazságszolgáltatási szervekkel kapcsolatos elvárásokat. Megjegyezte, elsősorban az ügyészségre és a bíróságra gondolt, mert e szervezetek nem tartanak lépést a bűnözéssel. A kormány ötpontos, a közbiztonság javítására vonatkozó intézkedési javaslatot fogadott el. Kuncze Gábor belügyminiszter azt fejtegette, Fenyő meggyilkolásának lehetnek politikai vetületei, hiszen a vállalkozó közszereplőként számtalan politikussal mutatkozott.
2002 Torgyán József cáfolja, hogy az FKGP eladta volna Belgrád rakparti székházát Szeremley Hubának. A kisgazda elnök szerint pusztán egy előnyös hitelkonstrukcióról van szó. Turi-Kovács Béla, a Kisgazda Polgári Egyesülés elnöke viszont színlelt szerződésnek tartja az eladásról szóló dokumentumot. · Klinghammer István, az Eötvös Loránd Tudományegyetem rektora nem engedélyezte a Szocialista Egyetemisták és Főiskolások Szövetsége (SZESZ) által az egyetem területére szervezett rendezvény megtartását, amelyen Kende Péter ismertette és dedikálta volna az Orbán Viktorról írt botránykönyvét. · A SZESZ monitoring-csoportjának tagjai a papság politikai kijelentéseit vizsgálják – mondta lapunknak a szervezet elnöke, Kalmár Szilárd.
A rovarirtó spray is kevés volt, a világbajnokra csak ráijesztettek a darts-vb-n















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!