1990 Az MSZP országos választási listáját Pozsgay Imre vezeti, őt követi Horn Gyula, Szűrös Mátyás és Németh Miklós. · Antall József, az MDF elnöke kifejtette: pártja a magángazdaság hegemóniájára alapozott, liberális gazdasági rendszer megteremtését, kis- és középvállalatok beindítását, és ezzel új munkahelyek létesítését szorgalmazza. Tudatta: az MDF a választásokon a lehető legnagyobb többség elérésének szándékával indul, és nem célja, hogy már a választások előtt koalícióra lépjen más párttal. · A Finnországért 1940-ben harcot vállaló csaknem 300 magyar önkéntesre és az e szolgálatra jelentkező több tízezer magyarra emlékeztek Helsinki budapesti nagykövetségén; emlékérmet adtak át a téli háború tizenkilenc magyar veteránjának.
1994 A Népszabadság értesülései szerint az MSZP vezetői megtárgyalták, mik lehetnek a Hajdú János, egyszersmind az MSZP szembeni támadások következményei. A Hajdút jelölő Csongrád városi szocialisták nem vonták meg támogatásukat a volt újságírótól, aki egyébként kitartott amellett, hogy 1983-ban jogosan bírálta Csoóri Sándort. · Azért találkoztam Seregély István egri érsekkel, mert fontosnak tartom azt a tevékenységet, amelyet az egyházak végeznek, és azt is, hogy egy esetleges konfliktus esetén ne a sajtó útján üzenjen egymásnak az egyház és egy párt – jelentette ki Kuncze Gábor, az SZDSZ miniszterelnök-jelöltje. · Pert indít Csúcs László alelnök ellen a Magyar Rádió közalkalmazotti tanácsa – jelentette be Borenich Péter elnök.
1998 Kilencvenéves korában az Egyesült Államokban elhunyt Wass Albert Baumgarten-díjas magyar író. Az elismerést Farkasverem című regényéért 1934-ben kapta. · A 168 Óra szerkesztősége közleményt adott ki: „A Fenyő család, illetve a Vico Rt. jogi képviselője felhívta a figyelmünket, hogy e heti címlapunk bizonyos érzékenységeket sérthet. A szerkesztőség ezt fájlalja, hiszen a történtek miatti felháborodását akarta a – talán sokkoló – fotóval kifejezni. Ezért került címlapra az áldozat gyászkeretes portréja is. Mindez nem mentség, csak magyarázat, ha bárkit akaratlanul megbántottunk volna.” · Gazsó L. Ferenc főszerkesztő helyét Kocsi Ilona, a Világgazdaság főszerkesztője foglalja el a Magyar Hírlapnál március 1-jétől – jelentették be.
2002 A rendszerváltozás óta a polgárok előtt most először nyílik igazi választási lehetőség arra, hogy a pártok ígéreteit a tettekkel vessék össze – mondta Kövér László, a Fidesz ügyvezető alelnöke. Megjegyezte, nem mindegyik döntésük sikerült tökéletesre. Kövér kitért a „bolsevik furkósbot kampányra”. Mint mondta, mások mellett ritka aljas támadás érte Kósa Lajos debreceni polgármestert. (Az ügy nyomán indult pert Kósa később megnyerte a Blikk-kel szemben, és a rekordösszegű, hárommillió forintos kártérítést egy debreceni gyerekintézménynek adományozta – a szerk.) · Az egészségügyet a központi költségvetésből évi 80-100 milliárd forinttal kell rendbe hozni – hangoztatta Kuncze Gábor, az SZDSZ miniszterelnök-jelöltje.

Meglepő fordulat a a Huszti ikrek ügyében, megszólalt a szakértő